Kripto Para

Amazon yalanladı: BTC ödemelerini kabul etmeyecek!

  İngiliz gazetesi City A.M. tarafından verilen haber, kripto para piyasalarında büyük heyecan uyandırmıştı. Haberde, anonim bir kaynak gösterilerek Amazon’un Bitcoin’i (BTC) ödeme yöntemleri arasına ekleyeceği ifade edilmişti. Amazon, kripto para planları olmadığını duyurarak bu haberi yalanladı.

  Kripto para piyasalarında, başta Bitcoin (BTC) olmak üzere neredeyse tüm kripto para birimleri dış gelişmelere bağlı olarak fiyat oynaklığı yaşayabiliyor. Zira dışarıdan gelen yatırım ya da girişim planları ya da haberleri, ilgili kripto varlık üzerinde satın alma baskısı ya da tam tersi durumda satış baskısı oluşturabiliyor. Bu da ilgili varlığın fiyatında oynaklık görülmesine neden olabiliyor. Benzer şekilde bir durum, yakın tarihlerde e-ticaret devi Amazon üzerinden gündeme geldi. Amazon, çıkan haberlere ilişkin bir açıklama yaptı.

  İngiliz Gazetesinin İddiaları

  İngiliz gazetesi City A.M. anonim bir kaynağa dayandırarak verdiği haberde, Amazon’un 2021 yılı bitmeden Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini yazdı. Ayrıca haberde, Amazon’un bu süreçte kendi kripto parasını çıkaracağı da söylendi. City A.M. tarafından verilen bu haber piyasalarda büyük bir heyecan uyandırdı. Zira Haziran ayı başlarında Amazon’un vermiş olduğu bir iş ilanı, şirketin kripto para sektörüne gireceği yönünde iddiaları güçlendirmişti.

  Amazon’un İş İlanı Da Heyecan Uyandırmıştı

  Söz konusu iş ilanında Amazon, “ödemeler ve finansal sistemde yenilik yapma” becerisine sahip bir “Dijital Para Birimi ve Blockchain Ürün Lideri” aradığını duyurmuştu. Haliyle, tıpkı Apple gibi Amazon’un da böyle bir ilan sonrasında kripto para sektörüne gireceğine ilişkin iddialar da güçlenmişti. Haliyle City A.M.’nin haberi de büyük heyecan uyandırdı. Ancak Amazon, piyasaları hareketlendiren bu haberi yalanladı.

  Amazon İddiaları Yalanladı, BTC Düşüşe Geçti

  Amazon tarafından yapılan açıklamaya göre şirket Bitcoin ile ödeme almayı kabul etmeyecek. Ayrıca şirket 2022 yılında da kripto para çıkarmayacak. Yani City A.M. gazetesinin vermiş olduğu haber ve iddiaların içi boş çıktı. Amazon bu haberi yalanladıktan çok kısa bir süre sonra Bitcoin’in habere tepkisi de sert oldu. Açıklama sonrası BTC hızlı bir düşüş yaşadı ve test ettiği 40 bin dolardan 38 bin dolar bandına kadar geriledi.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle