Kripto Para

Amazon “Blockchain Ürün Müdürü” arıyor

  Dünyanın en büyük online alışveriş şirketi Amazon, bir iş ilanı yayınladı. Amazon, DeFi konusunda deneyimi olan bir ürün müdürü aradığını duyurdu. Şirket, Blockchain teknolojisini bulut hizmetlerine entegre etmek istiyor.

  Kripto paraların popülaritesi artış gösterdikçe, yatırımcılar dışında finans sektöründe var olan şirketler de bu alana ilgi göstermeye başladı. Zira yatırımcıların kripto paraları kullanmak istediği alanlar genişledikçe, şirketlerin ve hatta hükümetlerin kripto para sektörüne yönelik adımları da şekillenmeye başladı. Kripto para sektörünün büyümesi ile birlikte, kripto paraların arkasında bulunan Blockchain teknolojisi de daha fazla sektöre dahil oldu. İlgi büyüdükçe kripto para sektörünün kapsadığı alanlar da artık daha geniş sınırlara ulaştı.

  Geçtiğimiz haftalarda Apple, bir iş ilanını duyurmuştu. Apple’ın kripto para konusunda deneyimli bir müdür arayışında olması, Apple’ın başından beri uzak kaldığı kripto para sektörüne adım atacağı düşüncesini gündeme getirmişti. Ardından beklendiği gibi Apple, Coinbase Card ile senkronize olarak hizmetlerine bir yenisi eklemişti. Şimdi ise dünyanın en büyük online alışveriş sitesi Amazon bir iş ilanı ile dikkatleri çekti. Amazon, DeFi konusunda deneyimli bir ürün müdürü aradığını duyurdu.

  “Dönüşümlü Bir Alanda Müşteri Başarısını Artırma”

  Amazon söz konusu iş ilanını “Blockchain Ürün Müdürü” başlığı ile yayınladı. Amazon’un işe alacağı Blockchain ürün müdürü, Amazon’un Seattle’daki Amazon Managed Blockchain (AMB) ofisinde çalışmaya başlayacak. Şirket, işe alacağı adaylara “dönüşümlü bir alanda müşteri başarısını artırma” çağrısında bulunuyor. Blockchain ürün müdürü, Amazon Web Service (AWS) sistemine Blockchain teknolojisini entegre etmede ve geliştirmede sorumlu kişi olacak.

  Aranan Bazı Diğer Özellikler

  Amazon, iş vermek istediği Blockchain ürün müdüründe ayrıca birkaç farklı özellik daha arıyor. Bunlar arasında “Ethereum ve Hyperledger da dahil olmak üzere uygulamalar ile ilgili tecrübe” de var. Ayrıca işe alınacak olan ürün müdürünün Blockchain alanında ve DeFi ya da Geleneksel Finans Hizmetler’de ürün ve hizmet sunma tecrübesinin de olması gerekiyor.

  Amazon Managed Blockchain, Mart 2021’de EVM tabanlı uygulamalarının bulut sisteminde hizmet verebilmesi için ETH’ye bir destek eklemişti. Ayrıca şirket ETH ağındaki düğümlerle de senkronizasyon oluşturmuştu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle