Kripto Para

İddiaya göre Amazon BTC ödemesi kabul edecek!

  Kripto para piyasalarında büyük yankı ve heyecan uyandıran iddialara göre dünyanın e-ticaret devi Amazon, 2021 yılı sona ermeden önce Bitcoin (BTC) ile ödemeleri kabul etmeye başlayabilir. Amazon’un bu olası adımının, BTC ve beraberinde piyasalarda yükseliş hareketi başlatacağı düşünülüyor.

  Kripto para piyasaları 2017 yılından sonra 2020 yılına kadar oldukça durağan sayılabilecek grafikler ile ilerledi. Ardından Mart 2020’de Covid-19 salgınının etkisini hissettirmeye başlaması ile birlikte kripto para piyasalarında da hareketlilikler başladı. 2020 ortalarında kripto para piyasalarına ödeme platformlarının ve kurumsal şirketlerin girmesiyle birlikte ise bu hareketlilikler hız kazandı. Hızla büyümeye başlayan kripto para piyasaları, Aralık 2020’den sonra öngörülemez derecelerde büyümeler elde etti.

  Kripto para piyasalarının hızla ve ciddi ölçülerde büyümesinin arkasındaki en önemli etkenlerin, kurumsal şirketlerin yatırımlarının ve dünyanın büyük bölümünde kullanıcısı bulunan ödeme platformlarının atılımlarının olduğu düşünülüyor. Şimdilerde ise piyasalar durgun bir haldeyken gelen benzer bir haber, piyasalarda yeni bir hareketlilik ve heyecan yarattı. İddialara göre e-ticaret devi olan Amazon, Bitcoin (BTC) ödemelerini kabul etmeye başlayacak. Ancak bu söylentiler şimdilik iddia aşamasında.

  Amazon’un Daha Önceki İş İlanı

  İngiliz gazetesi City A.M.’nin anonim bir kaynak ile yazdığı habere göre Amazon, 2021 yılı bitmeden BTC ödemelerini kabul etmeye başlayacak. Ayrıca iddialara göre Amazon, kendi kripto para birimini de bu süreçte piyasaya sürecek. Haziran ayının başlarında Amazon verdiği bir iş ilanında “Dijital Para Birimi ve Blockchain Ürün Lideri” aradığını belirtmişti. Amazon, bu arayışında “ödemeler ve finansal sistemde yenilik yapma” becerisine sahip bir isim aradığını da ifade etmişti.

  Haberin Alındığı Anonim Kaynak Ne Diyor?

  City A.M. haberinin alıntı yaptığı anonim kaynak, Amazon’un iş ilanının bir hazırlık aşamasında olduğunu ifade ediyor. Konuya ilişkin olarak anonim kaynak şu ifadelere yer vermiş durumda:

  “Bu sadece gelecekte bir noktada kripto para birimi ödeme çözümleri kurma hareketlerinden geçmiyor. Bu, Amazon’un nasıl çalışacağına ilişkin gelecekteki mekanizmanın eksiksiz, iyi tartışılmış ayrılmaz bir parçası.”

  Anonim kaynağın iddialarına göre Amazon’da bu alandaki direktifler doğrudan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos tarafından da onaylanmış durumda.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle