Kripto Para

Ripple davayı kaybederse XRP'ye ne olur?

  2020 yılının sonundan bu yana SEC davası ile gündeme gelen Ripple şirketinin CEO’su Brad Garlinghouse konu ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Garlinghouse, SEC’nin XRP’ye karşı aldığı tavrı eleştirirken, Ripple şirketinin davayı kaybetmesinin XRP’yi yok etmeyeceğini de belirtti.

  Son dönemlerde içinde bulunduğu yasal süreçlerle sık sık gündeme gelen Ripple şirketinin CEO’sundan SEC ve XRP hakkında yeni açıklamalar geldi. SEC’nin 2020 yılının aralık ayında Ripple şirketine yasa dışı menkul kıymet satma gerekçesi ile açtığı davadan bu yana sürekli konu hakkında yeni açıklamalar yapan Garlinghouse, SEC’nin politikasının ABD’ye zarar verdiğini belirterek eleştirel açıklamalarda bulundu. Haber programı Axios’a konu ile ilgili yeni açıklamalarda bulunan Brad Garlinghouse, Ripple’ın SEC davasını kaybetmesi durumunda yaşanabilecek durumlar hakkında da değerlendirmelerini paylaştı.

  SEC 2020 yılının sonunda XRP’nin kripto para birimi değil, menkul kıymet olduğunu iddia ederek, Ripple şirketini menkul kıymet satmakla suçlamış ve şirkete dava açmıştı. SEC’nin ardından Ripple’ın en büyük hissedarı olan Tetragon da Ripple’ı dava etmiş ancak şirketin dava talebi reddedilmişti. XRP’nin tanımlanması konusunda belirsizlik devam ederken son sözü ise mahkeme söyleyecek. Ripple SEC davasının reddini talep etti.

  SEC’nin XRP Tutumu ABD Piyasasını Olumsuz Etkiliyor

  Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, katıldığı haber programında XRP’yi menkul kıymet olarak tanımlayan tek devletin ABD olduğunu hatırlatarak, SEC’nin XRP’ye karşı tutumunun ABD’deki kripto para piyasasının olumsuz etkilediğini vurguladı. Birçok ülkede XRP’nin kripto para olarak kabul edildiğini belirten Garlinghouse, SEC’nin tutumunun sadece Ripple’ı değil, aynı zamanda ABD’deki girişimcilik faaliyetlerini de olumsuz etkilediğini belirtti. Garlinghouse, bu tavrın devam etmesi durumunda farklı şirketlerin de faaliyetlerini ABD dışına taşımayı düşünebileceklerini de sözlerine ekledi.

  Brad Garlinghouse: Ripple Davayı Kaybetse Bile XRP Ayakta Kalır

  Galinghouse katıldığı haber programında Ripple’ın SEC davasını kaybetmesi durumunda yaşanabilecek senaryolar hakkında da açıklama yaptı. Brad Garlinghouse, Ripple davayı kaybederse ve yok olursa bile XRP’nin piyasada işlem görmeye devam edeceğini yani XRP’nin zarar görmeyeceğini belirtti. XRP dava sürecinin başlaması ile ciddi fiyat düşüşleri yaşamıştı.

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle