Kripto Para

FBI uyardı! Kripto para yatırımcıları dikkat

  ABD’li Senatör Elizabeth Warren, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yakın bir zamanda kripto para alanındaki düzenlemelerin iyileştirilmesini talep eden bir mektup göndermişti. Bu mektubun üzerinden çok geçmeden, FBI yatırımcılara yönelik bir uyarı yayınladı. Söz konusu uyarıyı Türkiye’deki yatırımcıları da ilgilendiriyor.

  Kripto para piyasaları özellikle 2021 yılında birçok yasal regülatörün yakından ilgilenmeye başladığı bir alan oldu. Çok yoğun yatırımcı talebi, piyasanın hızlı şekilde genişlemesi beraberinde çeşitli sorun ve sorun tartışmalarını getirdi. Kripto para alanında suç faaliyetlerinin görülmesi, çeşitli dolandırıcılık girişimleri ile yatırımcıların mağdur edilmesi gibi durumlardan dolayı, bu alana düzenleme getirilmesi çağırısı birçok ülkede kendisini gösterdi. Benzer şekilde, ABD’li Senatör Elizabeth Warren da yakın zamanda bu konuyu gündeme getirmişti.

  Elizabeth Warren, geçtiğimiz hafta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir mektup gönderdi. Warren, SEC’nin kripto para alanına yapılması gereken düzenlemeler konusunda harekete geçmesi gerektiğini bildirdi. Warren’ın SEC’ye gönderdiği söz konusu mektubun üzerinden çok zaman geçmeden bu kez de FBI yatırımcılara yönelik bir uyarı yayınladı. FBI’ın yaptığı bu önemli uyarı sadece ABD pazarındaki yatırımcıları değil, Türkiye’deki kripto para yatırımcılarını da ilgilendiriyor.

  Güvenlik Tehditleri Konusunda Yatırımcılar Uyarıldı

  FBI söz konusu uyarısında, aslında kripto paralar ile kısa süre öncesine kadar aktif işlem yapmış olan tüm yatırımcıları uyardı. FBI’ın yayınladığı uyarı, kripto para borsalarının güvenlik açıklarını konu alıyor ve yatırımcıların bu hususlarda dikkat etmesi gerekenler belirtiliyor. FBI, uyarısında ayrıca kripto para al-sat yapanların, güvenlik tehditleri konusunda bilgili ve donanımlı olması gerektiğini dile getirerek, bu olası tehditlere karşı önlem alınmasını tavsiye ediyor.

  Uyarılar Ne Gibi Konuları Kapsıyor?

  FBI’ın değindiği güvenlik tehditleri, 7/24 haksız kazanç peşinde olan kötü niyetli kişilerin neler yapabileceğine ışık tutuyor. Bilgisayar korsanlarının yazılım teknikleri ile bilgisayarınızı, güvenlik ve kişisel bilgilerini ele geçirmesi konusunda yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor. Öte yandan hackerlar, telefon ve SIM kartları üzerinden de yatırımcıların bilgilerini ele geçirebilir. FBI’ın da altını çizdiği gibi, yatırımcıların özellikle bu konularda dikkatli olmaları gerekiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle