Kripto Para

Elon Musk’ın izinden giden coinde rug pull vakası!

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği Elon Musk'ın paylaşımlarından esinlenerek oluşturulan Floki Inu’da rug pull olayı yaşandı. Bu olayla birlikte DeFi projeleri içinde fon çalınan projeler arasına Floki Inu da adını yazdırmış oldu…

  Kripto para dünyasında zaman zaman eleştiri oklarının hedefi haline gelen Tesla CEO’su Elon Musk, her paylaşımıyla olay oluyor. Tweetleri ile kripto para piyasasını dolaylı yoldan da olsa olumsuz etkilemeye devam eden ünlü milyarder yine dikkat çekti. Musk, birkaç hafta önce “Shiba Inu’mun adı Floki olacak” şeklinde paylaşım yapması kripto para yatırımcılarını heyecanlandırmıştı.

  Ünlü milyarderin bu paylaşımından sonra Floki Inu, Floki Shiba, Baby Floki Inu ve FlokiEverToken gibi farklı isimlerle çok sayıda çakma token piyasaya sürüldü. Bu tokenler arasında ciddi bir yükseliş ivmesi ortaya koyan Floki Inu, kısa sürede yüzde 3500 oranında değer artışı ile tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Fakat bu tokenin yaşattığı krallık çok uzun sürmedi.

  Önce Sorunların Düzeltildiği Açıklandı

  Projenin yoğun ilgi görmesi ile birlikte geliştirici bazında bazı sorunlar yaşandı: “Robin Hood’un tam tersi bir şekilde, proje geliştiricisi token tutanlardan, işlemler üzerinden yüzde 20’lik vergi alıyordu. Ayrıca fonları kendi cüzdanına çekiyordu. Arz da hızlı şekilde artıyordu.” Bu açıklamanın ardından Floki Inu resmi Twitter hesabından sorunların düzeltildiği açıklandı.

  Toplulukta bazı tartışmalar yaşanırken Floki Inu geliştiricileri şu açıklamayı yaptı: “Bilmeniz gerekenler bunlar. Raporlarda ve Swap detaylarında şeffaflık… Eski geliştirici hayal gören bir adamdı ve artık gitti. Hatalı olan her şeyi yeniliyoruz. Hiçbir şey hakkında endişelenmenize gerek yok.”

  749 Bin Dolarlık Ethereum Çalındı

  DeFi projeleri içinde büyük fon kaybının yaşandığı Floki Inu projesinde de rug pull vakası yaşandı. Projenin geliştiricileri rug pull ile 749 bin dolarlık Ethereum’u çaldı. Geliştiricilerin fonları çalmadan önceki konuşmaları ise sosyal medyada şu şekilde ifşa edildi: 

  “Marvin: Sadece çalışıyormuş gibi yapacağız. Petabyte, b*ktan bir web sayfası yapacak ve bunu açıklayacak. B, V2 başlangıcını paylaşacak. Böylece Twitter üzerinden her şey yasal gözükecek. Denetimler, pazarlama gibi işlerle uğraştığımızı göstereceğiz. Bu bizim için bedava nakit, salakların parasını alacağız.”

  “Uniswap Detective: Evet çok kolay olacak. Haha salaklar! Bu insanlar kendilerini iyi hissederlerse her şeyin yasal olduğunu düşünürler. Biraz stresli olacak. Çok zamanımız yok.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle