Kripto Para

SEC Ripple davasında yeni gelişme: Gözler 30 Nisan'da

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki davada yeni gelişmeler yaşandı. Tarafların 30 nisanda yapılacak keşif toplantısı ile yeniden bir araya geleceği açıklandı. Telefon ile yapılacak toplantıda SEC’nin yabancı kuruluşlarla Ripple hakkında yaptığı görüşmeler konuşulacak.

  Ripple şirketinin üst düzey yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’ın avukatları James K. Filan, dava süreci ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. SEC’nin son olarak yabancı ülkelerin düzenleyicilerinden ve Ripple ortaklarından şirket hakkında bilgi almaya çalışmasının ardından gelen açıklamada tarafların yeni bir keşif toplantısında bir araya geleceği açıklandı. Avukat Filan 30 nisan tarihinde yapılacak görüşme ile SEC’nin son hamlesinin konuşulacağını belirtti.

  Mahkeme SEC ve Ripple davası için yeni keşif toplantısı yapma kararı aldı. SEC’nin Ripple şirketi hakkında bilgi almak için yaptığı son hamlenin değerlendirileceği görüşmenin halka açık olarak gerçekleştirileceği açıklandı. Avukat Filan konu ile ilgili açıklamasında XRP topluluğunun ve halkın pasif dinleyici olarak görüşmeye katılabileceğini belirtti. Bununla beraber halkın görüşmeyi kayıt altına alması ise yasak olacak.

  Keşif konferansında SEC’nin son hamlesi konuşulacak

  SEC ve Ripple arasında yapılacak yeni keşif toplantısında SEC’nin Ripple şirketi hakkında bilgi almak için yabancı ülkelerin düzenleyicileri ve Ripple ortakları ile iletişine geçme girişimi ele alınacak. Bilindiği gibi SEC Ripple şirketinin yaptığı XRP işlemleri ile ilgili 11 yabancı ülke regülatörü ile iletişime geçmişti. SEC’nin bu hamlesi Ripple tarafından ise sert bir tepki aldı.

  Ripple şirketi avukatları SEC’nin Ripple hakkında bilgi almak için yabancı regülatörleri kullanmasının şirketin yabancı ortaklıklarına zarar verdiğini açıklamış ve SEC’nin bu hamlesi ile federal yasaları ihlal ettiğini açıklamıştı. Bu gelişmelerin üzerine mahkeme tarafların 30 nisan tarihinde keşif toplantısı yapmasına karar verdi.

  Mahkemenin SEC’nin yabancı kuruluşlardan bilgi almasını yasaklaması bekleniyor

  Son dönemlerde davayı lehine çeviren Ripple şirketinin, keşif görüşmesi ile yeni bir zafer kazanması bekleniyor. Kripto para sektörünün önde gelen isimleri görüşmelerin ardından mahkemenin SEC’nin yabancı regülatörlerle olan iletişimini yasaklamasını bekliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle