Kripto Para

BTC olumlu sinyaller veriyor, sıra altcoinlere geliyor!

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) yükselişinden sonra gözler altcoinlere çevrildi. Tecrübeli analist John Glover, yükseliş sırasının altcoinlere geldiğini ve paranın bu projelere akacağını açıkladı.

  Kripto kredi platformu Ledn analistlerinden John Glover, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Deneyimli analist, kripto paralarda yükselişin devam edip etmeyeceği konusuna açıklık getirdi. Sosyal medyada geniş bir takipçi kitlesi bulunan analistin BTC ve altcoinler hakkında yapıkları açıklamalar dikkat çekti.

  Lider kripto para birimi BTC, 35 bin dolar direncini test ettikten sonra bu seviyeye yakın bölgeden işlem görüyor. BTC son günlerde inişli çıkışlı bir grafik çizse de pozitif görünümünü koruyor. Kripto paralardaki güçlü duruş, deneyimli analistlerin de dikkatinden kaçmadı. Glover, BTC’de yükselişin devam edeceğini ifade etti.

  Spot BTC ETF Onayı Boğa Sezonunu Tetikleyecek

  Uzun süredir ayı piyasasında olan BTC ve kripto paralarda büyük yükselişlerin ne zaman yaşanacağı merak konusu olmuştu. Yatırımcılar, lider kripto para birimi BTC’nin son hamlesiyle birlikte boğa sezonunu başlatıp başlatmadığını araştırıyor. Ünlü analist, bir veya daha fazla sayıda spot BTC ETF başvurusunun onaylanmasıyla birlikte kripto paralarda boğa piyasasının başlayacağını öne sürdü.

  Analist, BTC dışındaki bütün kripto paraların ortalama değerini gösteren Total2 verilerine dikkat çekti. Bu verilere bakıldığında kripto paralar yıl başından beri yüzde 28,9’luk artış yaşarken BTC yüzde 104’lük artışla altcoinlere fark attı. Öte yandan BTC dominansı yüzde 54 seviyelerine yaklaştığı dönemde ocak ayından beri kriptolara akan paranın miktarı yatırımcıları heyecanlandırmaya yetti.

  Yükseliş Sırası Altcoinlere Geliyor

  Grafiklere bakıldığında pek çok altcoin projesi, son dönemde BTC’den daha iyi performans göstermesine rağmen bu yükselişler genele yansımadı. Uzmanlar Total2’nin sadece yüzde 29 civarında artmasından hareketle önümüzdeki dönemde paranın altcoin projelerine akacağını düşünüyor.

  Analistlere göre, yatırımcıların beklediği altcoin rallisi yaşandığında BTC dominansı azalacak ve küçük hacimli projelerde devasa yükselişler görülecek. Ancak uzmanlar altcoin rallisi başlamadan önce BTC’nin boğa piyasasına girdiğinin onaylanması gerektiğini hatırlatıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle