Kripto Para

Goldman Sachs BTC vadeli işlemleri için ortaklık kurdu!

  Kripto para piyasalarının 2021’de genişlemeye başladığı süreçte, ABD bankacılık devi Goldman Sachs’ın kripto paralara yönelik tavrında birkaç kez değişiklik oldu. Bir olumsuz, bir olumlu yaklaşım sergileyen Goldman Sachs, şimdi ise Bitcoin (BTC) vadeli işlem hizmetlerini genişletmek için Galaxy Digital ile ortak adım attı.

  Aralık 2020’den sonra kripto para piyasaları çok ciddi bir değer artışı ile karşılaştı. Bu süreçte Bitcoin (BTC) ciddi değerler kazanırken, özellikle ABD merkezli dev bankalardan Bitcoin ile ilgili açıklamalar geldi. Söz konusu dönemde JPMorgan Bitcoin ile altını kıyaslayıp, Bitcoin’in altını geçeceğini öngördüklerini ifade etmişti. Ancak Goldman Sachs, bu öngörüye kesinlikle karşı çıkmıştı. Daha sonrasında Bitcoin’e daha ılımlı yaklaşmaya başlayan Goldman Sachs, müşterilerine daha kapsamlı kripto para hizmeti sunmaya hazırlanıyor.

  Max Minton’un Ortaklık Açıklamaları

  Kripto para hizmetlerini genişletmek isteyen Goldman Sachs, Bitcoin vadeli hizmetlerini genişletmek için Galaxy Digital ile ortak adım atma kararı aldı. Goldman Sachs Asya-Pasifik Dijital Varlıklar Başkanı Max Minton, bu adımı müşterilerden gelen yoğun talep karşılığında attıklarını ifade etti. Max Minton konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Amacımız müşterilerimize en iyi fiyatlandırmayı sunmak ve alım-satım yapmak istedikleri varlıklara güvenle erişim yapmalarını sağlamaktır. 2021 yılında artık kripto da dahil olmak üzere, çok çeşitli likidite mekanizmalarını ve kripto para ekosistemini kapsayan geliştirilmiş türev hizmetlerine sahip bir ortak bulduğumuz için çok mutluyuz.”

  Goldman Sachs ile Galaxy Digital Arasında Bir Bağ Bulunuyor

  Goldman Sachs ile Galaxy Digital CEO’su Mike Novagratz arasında geçmişe dayanan bir bağ bulunuyor. Novagratz, 1989 yılında kariyerine Goldman Sachs bankasında başladı. Bu bağ da ortaklık adına olumlu yorumlanıyor.

  Bitcoin Vadeli İşlemleri Nedir?

  Bitcoin vadeli işlemi, belirlenmiş olan bir tarihte, belirlenmiş bir fiyattan Bitcoin alım-satım yapma anlaşmasıdır. Burada amaç genellikle yüksek kar elde etmek değildir. Yatırımcılar vadeli işlemler ile daha çok, varlığın fiyatında istikrar yakalamaya çalışır. Vadeli işlem sözleşmeleri daha çok volatil varlıklarda yapılır, aracı platformlarda satışa çıkarılabilir ya da takas edilebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle