Kripto Para

Hindistan’da kripto para yasağı gündemde!

  Kripto para basınında yer alan haberlere göre Hindistan devlet yetkilileri, kripto para birimlerini yasaklayacak. Her türlü kripto para kullanımının yasaklanacağı tasarı meclise sunulmaya hazırlanıyor…

  Hindistan, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin alım satımını veya uzun vadeli yatırım olarak kullanılmasını yasaklayacak. Devlet yetkililerinin yeni bir yasa tasarısı üzerinde çalışarak ülkede kripto para birimini yasaklama kararı alacakları öğrenildi. Meclise sunulması beklenen yasa tasarısındakilere göre; kripto para tutmak, üretmek, madencilik yapmak, alım satım yapmak ve transfer etmek tamamen yasaklanacak.

  Tüm dünyada kripto para birimlerine karşı yasal regülasyon endişelerinin giderek arttığı bir dönemde Hindistan’daki devlet yetkilileri harekete geçti. Uluslararası basına konuşan bir devlet yetkilisinin açıklamaları, kripto para basınında da geniş yankı buldu. Tasarının detaylarını paylaşan yetkili, hükümetin mecliste çoğunluk olması sebebiyle bu tasarının büyük ihtimalle onaylanacağını ve yasalaşacağını söyledi.

  Hindistan’da Bitcoin Yasağı Gündemde

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dahil bütün kripto paralara karşı sert yasakların uygulanacağı bu tasarının mecliste onaylanması bekleniyor. Tasarıda ayrıca devlet destekli kripto para birimlerinin değil, sadece özel dijital varlıklara yasak uygulanacağı belirtiliyor

  Kripto para uzmanları, Hindistan meclisinin bu tasarıyı kabul etmesi halinde dünyanın en katı kripto para yasası olacağını açıkladı. Halihazırda Çin’de de kripto paralara karşı sert önlemler alınırken, sadece madencilik ve alım satım işlemleri yasaklanmış durumda. Ancak Hindistan’da getirilecek kripto para yasağında bunların yanı sıra cüzdanda kripto para tutmak bile engellenmiş olacak. 

  Yasaklara Rağmen Blockchain Teknolojisi Destekleniyor

  Hindistan’daki kripto para sektöründe milyonlarca kullanıcı ve milyar dolardan fazla hacim bulunduğu ifade ediliyor. Hindistanlı yetkililer, özel kripto para birimlerine karşı sert tutumlarına rağmen, blockchain teknolojisini kullanmaya sıcak bakıyor. Devlet yetkilisi açıklamalarında kullanılan teknoloji ile ilgili bir sorun yaşanmadığı sadece Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerini yasaklayacaklarını belirtti. Hindistan’ın önümüzdeki dönemde blockchain teknolojisini kullanarak birtakım deneyler ve araştırmalar yapması bekleniyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle