CryptoQuant analisti ETH’de bu seviyeyi bekliyor

  En büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) fiyatında belirsizlik sürüyor. Yatırımcıların yakından takip ettiği CryptoQuant platformunun sevilen analistlerinden Greatest_Trader, ETH analizini paylaştı ve beklediği fiyat seviyesini açıkladı…

  Kripto para birimlerinde yılın son günlerinde konsolidasyon süreci devam ediyor. Küresel piyasalarda Noel tatili yaşanırken kripto para piyasasında da volatilite giderek azaldı. Lider altcoin Ethereum (ETH) yatırımcıları fiyatın hangi seviyelere gidebileceğini merak ediyor. CryptoQuant analistlerinden Greatest_Trader bu konuyla ilgili yeni bir analiz paylaştı.

  Sosyal medya hesabından ETH analizi paylaşan anonim kripto para analisti Etheruem’un 30 günlük işlem sayısı metriği üzerinden şu değerlendirmeyi yaptı: “Tipik olarak, piyasanın düşüş dönemlerini piyasa yatırımcılarının önemli ölçüde daha düşük faaliyet göstermesi takip eder ve bu da daha düşük bir işlem sayısıyla sonuçlanır. Grafiğe göre, metrik Mayıs 2021’den bu yana düşüş trendinde ve yakın zamanda yeni bir düşük seviyeye imza attı.”

  ETH Grafiğine Göre Muhtemel Fiyat Seviyesi

  Tecrübeli kripto para analistinin bu paylaşımı, altcoin yatırımcılarından büyük ilgi gördü. Sosyal medyada en çok takip edilen CryptoQuant analistlerinden Greatest_Trader, lider altcoin ETH fiyatında beklediği seviyeyi açıkladı. Fiyat düşüşü bekleyen analist grafikteki seviyelere dikkat çekerken metrikteki her sert düşüş trendinin önemli bir fiyat düşüşü ile birlikte gerçekleşmiş olduğunu vurguladı.

  Ethereum grafiğinde metrikteki değişimleri hatırlatan ünlü analist beklediği seviyeyi şu açıklamayla duyurdu: “Son olarak metrik, aktivite eksikliğine işaret eden önemli bir düşüş yaşadı. Bu nedenle, fiyat yakında 1.000 dolarlık önemli destek seviyesine bir düşüş daha yaşayabilir.” Usta analistin ETH fiyatında yakın zamanda 1.000 dolar seviyesine düşüş yaşanacağını söylemesi yatırımcıları endişelendirmeye yetti.

  2023’te Kripto Fiyatları Nasıl Hareket Edecek?

  Zincir-üstü verilere bakıldığında Ethereum Borsa Rezervi göstergesi, merkezi borsalardaki ETH rezervlerinin yüzde 30’dan fazla azaldığını ortaya koydu. Kripto para topluluğu yeni yıl öncesinde fiyatların hangi yöne gideceği konusunda meraklı. Ancak lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) başta olmak üzere kripto para birimleri üzerinde regülasyon baskısı devam ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle