Kripto uzmanları uyarıyor! BTC’deki düşüş henüz bitmedi!

  Kripto para piyasasındaki sert düşüş hareketi, uzman analistlerin de yorumlarını gündeme getirdi. Efsanevi analist Peter Brandt, yorum yapmaya 1 ay boyunca ara verirken Puru Saxena ise “Bitcoin balonu patladı” ifadelerini kullandı…

  Kripto para yatırımcılarını endişelendiren sert düzeltme hareketi Bitcoin (BTC) başta olmak üzere piyasa genelinde büyük etki yarattı. Bitcoin’in 2018 yılından bu yana hareketlerini başarılı şekilde tahmin etmesi ile ün kazanan efsanevi analist Peter Brandt, piyasadaki son çöküşü yorumladı.

  Usta analist, kripto para birimleri hakkında tweet atmayı “bir ay kadar” süreyle bırakacağını açıkladı. Bu süreçte bazı kripto para yatırımcılarının acı çekebileceğini söyleyen uzman şunları aktardı: “Bir trader olarak 46 yıl boyunca bazı zorlu ticaretlerden dolayı acı çektim. Bunun nasıl bir şey olduğunu biliyorum. Duygularım yok ve bir ay kadar kriptolarla ilgili tweet göndermeyi bırakacağım, bazılarınızın acı çektiğini bilerek bunu yapacağım.”

  BTC Fiyatında 16 Bin Dolar Beklentisi

  Puru Saxena Wealth Management’ın kurucusu Puru Saxena, Bitcoin balonunun patlıyor gibi göründüğünü söyledi. Ünlü analist 200 haftalık EMA’yı 16 bin dolara kadar çekerek, çok düşük olan tarihsel destek noktasına gerileme yaşanabileceğini söylüyor. Lider kripto para birimi 8 Şubat 2021 tarihinden bu yana en düşük seviyelere gerilemiş durumda.

  Bitcoin fiyatında çok kısa sürede yaşanan hızlı düşüş, kripto para yatırımcılarını ve destekçilerini de endişelere sevk etti. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği usta analistlerden Scott Melker de piyasaların son durumu hakkında yorum yaptı.

  Bitcoin’deki Düşüş Devam Edebilir

  Kripto para uzmanına göre, Göreceli Güç Endeksi (RSI), Mart 2020 tarihinden bu yana ilk kez günlük grafikte aşırı satımda kapattı. Melker de dahil olmak üzere piyasadaki popüler analistler, Bitcoin piyasasında yaşanan düzeltmenin devam etmesini bekliyor.

  Kripto para uzmanları, Bitcoin ve kripto para piyasasının genelinde yaşanan düşüşte Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin açıklamalarının etkili olduğunu vurguluyor. Bunun yanı sıra bazı ülkelerin kripto para birimlerine karşı yasak uygulamalarına başlaması, piyasadaki değer kaybını hızlandırıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle