Kripto Para

Kripto uzmanından BTC’de dibi gösteren yeni analiz modeli

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı fenomen analist Willy Woo, sosyal medya hesabından yeni paylaşım yaptı. Kripto uzmanı, Bitcoin’de (BTC) dip seviyeyi doğru tahmin etmek için yeni bir analiz modeli geliştirdi…

  Kripto paralarda belirsizlik ortamı sürüyor. Özellikle FTX çöküşü sonrası piyasada toparlanma süreci çok ağır bir şekilde ilerliyor. Deneyimli analist Willy Woo, kripto paralarda ayı piyasasının en çok merak edilen konusuna açıklık getirdi. Kripto para fenomeni, yatırımcıların merak ettiği “Bitcoin’de dip seviye neresi?” sorusuna yanıt arıyor. 

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği analistlerden Willy Woo, yeni bir fiyat modeliyle dikkatleri üzerine çekti. Twitter sosyal medya platformunda 1 milyondan fazla takipçisi bulunan ünlü analist Bitcoin’de dip seviyeyi doğru tahmin edebilmek için harekete geçti. Willy Woo, yeni BTC fiyat modelini takipçileriyle paylaştı.

  BTC Yatırımcılarının Zararına Odaklandı 

  Ünlü kripto para analisti Willy Woo, paylaşımında BTC fiyat modelinde muhtemel dip seviyeye ilişkin açıklamalarda bulundu. Deneyimli analistin Max Pain adını verdiği yeni modele göre yatırımcıların belirli bir kısmı zararda olduğu aralıkta BTC fiyatı dibi görecek: “Bitcoin Max Pain modeline göre dip yaklaşıyor. Tarihsel olarak Bitcoin, ayı piyasasında dibi gördüğünde yatırımcıların yüzde 58-61’i aralığı zararda oluyor. Bu alanı turuncu renk ile gösterdim. Grayscale BTC Trust fonunda kilitlenen Bitcoinler için ise yeşil renk kullanıyorum.”

  BTC Dibi 12 Bin Dolarda 

  On-chain verilerinden yola çıkarak yeni bir Bitcoin fiyatı analiz modeli geliştiren Willy Woo, kripto para topluluğunun büyük ilgisiyle karşılaştı. Max Pain (Maksimum Acı) adını verdiği yeni BTC fiyat modeline göre Bitcoin’in dip seviyesini 12 bin dolar civarında açıkladı. Usta analistin bu beklentisi kripto para topluluğundan büyük ilgi gördü. 

  Daha önce başka bir BTC analiz modeli daha hazırlayan popüler analist Bitcoin’de dip seviyesini gelip geçmiş olabileceğine dikkat çekti. CVDD kısaltma adına sahip bu modele göre Bitcoin’de dip seviye geçtiğimiz günlerde görülmüş olabilir. Bu fiyatlama modeli ise kripto para yatırımcıları arasında el değiştiren Bitcoin’in HODL edilme süresini baz alıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle