Kripto Para

BTC madenciliği ile şirketin hisseleri yüzde 6700 arttı!

  Kripto para madencilik sektörü Mayıs ayında Çin’den çok büyük darbe yemiş olsa da gelişimini sürdürmeye devam ediyor. Tayland merkezli bir teknoloji şirketinin, Bitcoin (BTC) madencilik açıklaması yaptıktan sonra yılbaşından bu yana hisselerinde yüzde 6 bin 700’lük artış yaşaması dikkat çekti.

  Kripto para madencilik sektörü, Mayıs ayında Çin hükümetinin sert yasaklama ve kısıtlama kararları ile birlikte ciddi bir darbe yedi. Madencilere yönelik gelen yasaklamalar ile birlikte kripto para piyasalarında da derin çöküşler yaşanırken, kripto madencileri de dünyanın dört bir yanına dağılmaya başladı. Mayıs ayında her ne kadar sert bir darbe ile karşılaşmış olsa da madenciler 2 ay gibi bir sürede toparlandı ve gelişimlerini sürdürmeye devam ediyor. Bununla birlikte Tayland merkezli bir teknoloji şirketinin hisselerindeki muazzam artış da dikkatleri çekiyor.

  Temmuz Ayında Madencilik Operasyonlarını Açıklamışlardı

  Son dönemlerde özellikle de teknoloji şirketleri Bitcoin (BTC) ve kripto para madencilik atılımları yaparak yeni gelir kapıları oluşturmaya başladı. 2 milyar dolarlık piyasa değeri bulunan Tayland merkezli teknoloji şirketi Jasmine Technology Solution (Jasmine Teknoloji Çözümleri) şirketi de bu alanda attığı adımla getirisi en yüksek olan şirketler arasına adını üst sıralarda yazdırmayı başardı. Şirket Temmuz ayında 335 madencilik cihazı ile kripto para madencilik operasyonlarına başladığını açıklamıştı.

  Şirketin Yönetim Kurulu Başkanının Açıklamaları

  Jasmine Technology Solution şirketinin yönetim kurulu başkanı Soraj Asavaprapha, yaptığı açıklamasında Bitcoin madencilik adımı sonrasında yatırımcıların kendilerine olan ilgisinin arttığını dile getirdi. Beklentilerinin üzerinde bir ilgi ile karşılaştıklarını dile getiren Asavaprapha söz konusu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Madencilik açıklamamızın ardından yatırımcılardan gelen güçlü tepki beklentilerimizi ciddi ölçülerde aştı. Yükseliş yönündeki iyimserliğimiz devam ediyor ve bu daha başlangıç.”

  Şirket Geliri Yüzde 436 Arttı

  Şirket, Temmuz ayında yapmış olduğu Bitcoin madencilik açıklamasından sonra hisse değerlerinde hızla artış yaşadı. Şirketin hisse değeri bu süreçte %6.700 oranda arttı ve o dönemden bu yana şirket, toplamda 8 Bitcoin çıkardı. Ayrıca şirketin gelirlerinde de Ocak-Eylül arası dönemde %436 oranda bir artış yaşandı. Asavaprapha yaptığı açıklamasında 2022 yılında madencilikten sağlayacakları gelirlerin, toplam gelirin %80’ini oluşturmasını beklediklerini belirtti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle