BTC için Santiment yakaladı! Bu yükseliş habercisi mi?

  Kripto analiz platformu Santiment, önceki gün hareketli anların yaşandığı Bitcoin cephesinde tespit ettiği yeni metrikler ile dikkatleri üzerine çekti. Santiment kritik bir veride yaşanan yükselişe işaret ederken, bu verilerin lider kripto para birimi için yükseliş anlamına gelebileceği beklentileri güçleniyor…

  Yeni bir Bitcoin spot ETF (Borsa Yatırım Fonu) başvurusu ile önceki gün güçlenen ve fiyatını 26 bin 500 dolara kadar ulaştıran lider kripto para biriminde yeni bir metrik umut oldu! Kripto analiz platformu Santiment tarafından yükseldiği tespit edilen bu metriğin yükseliş anlamına gelebileceği ise kripto para piyasasını hareketlendirdi.

  Bu Metrik Son 5 Ayın Zirvesinde!

  Önceki gün yaşanan lider kripto para birimi yükselişi ile soluklar tutulurken, son yükselişe dair yorumda bulunan Santiment kritik bir metriğe dikkat çekti. Bitcoin’de (BTC) devam eden yön belirsizliğe karşın güncel veriler ile değerlendirmede bulunan Santiment, paylaştığı son aktif BTC adres sayısı metriği ile gündemdeydi.

  Santiment, Perşembe gününde bu ana BTC ağı ile etkileşime giren adres sayısının artışa geçtiğini söylüyor. Kuruluş, belirttiği tarihten bu yana 1,1 milyon adresin olduğunu söylerken, bu metriğin son 5 ayın en yüksek seviyesinde olduğunun altını çiziyor!

  "Bugün Tüccarlar Kar Elde Ediyor"

  Verileri yaptığı paylaşımla değerlendiren Santiment, lider kripto para biriminde işlem yapan tüccarların karda olduğunu söyledi. Söze, "Fiyat hakimiyetini sürdüren Bitcoin, 26 bin 500 dolar seviyelerine kadar yükseldi" ifadeleri ile başlayan Santiment, Perşembe gününde bu yana BTC ağında etkileşime giren günlük 1,1 milyon adres olduğu bilgisini paylaştı.

  Santiment bu adres sayısının son 5 ayın zirvesinde olduğunu söyledi ve “Bugün, tüccarlar dünden bu yana yaşanan hafif yükselişin ardından kar elde ediyor” dedi. Santiment’in paylaştığı kritik veri sektöre umut oldu zira artan yatırımcı ilgisini göstermesi açısından bu veri büyük önem arz ediyor.

  Kripto Para Piyasalarında Son Durum

  Öte yandan sabah saatlerinde hafif gerileyen lider kripto para birimi 26 bin dolar seviyesini korumaya çalışıyor. Anlık BTC fiyatı %bitcoin+usd% dolarda seyrediyor. Lider altcoin Ethereum (ETH) ise %ethereum+usd% dolar fiyatla güne devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle