Santiment ETH için umut verdi, Polygon için uyardı

  Kripto para piyasalarında veri analizleri ile yatırımcıların dikkatini çeken veri analiz şirketi Santiment, Ethereum (ETH) ve Polygon (MATIC) ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Şirket ETH’yi yorumladı ve piyasada son dönemlerde oldukça popüler hale gelen MATIC konusunda bazı uyarılarda bulundu.

  Kripto para piyasaları Mayıs ayında çok sert düşüşler yaşamadan hemen önce Ethereum (ETH) ciddi bir rallinin içindeydi. Piyasa, Elon Musk’ın 12 Mayıs tarihinde attığı tweet sonrasında sallanmaya başladı ve 19 Mayıs tarihinde düşüşler en derin halini aldı. Ethereum ise tam da 12 Mayıs tarihinde tüm zamanların rekorunu 4 bin 300 dolar seviyesinin üzerine çıkarmıştı. Ancak piyasadaki kötü gidişattan ETH de payını aldı. Düşüşlerin yoğun olarak görüldüğü süreçte ise Polygon (MATIC) popülaritesini artırmayı başardı.

  Santiment ETH Mevduat Hareketlerini “Yukarı Yönlü İşaret” Olarak Değerlendirdi

  Derin düşüşlere kadar üst üste rekorlarla gelen Ethereum ile düşüş sürecinde popülaritesini artıran MATIC, veri analiz şirketi Santiment’in radarına girdi. Şirket, ETH ve MATIC ile ilgili çeşitli değerlendirmelerde bulundu. İlk olarak ETH hakkında değerlendirmelerde bulunan şirket, ETH’nin cüzdan etkinliğinin arttığını belirtti.

  Ayrıca Santiment, ETH’de Mayıs ayında görülen panik satışlarından bu yana aktif mevduat miktarının da azaldığını açıkladı. Bunların yanı sıra şirket, yatırımcı duyarlılığının düşüş eğilimine geçtiğini ifade etti. Santiment, bu duyarlılığı “yukarı yönlü bir işaret” olarak değerlendiriyor.

  ETH Ağı Gas Ücretleri

  Şirket, değerlendirmesinde ETH ağındaki gas ücretlerine de dikkat çekti. Santiment verilerine göre ETH gas ücretleri, Ocak 2021’den bu yana görülmemiş olan seviyelere kadar geriledi. Bu veriler de Santiment’in, ETH konusunda iyimser tavır almasını sağladı. Santiment tarafından konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

  “(…) Gas ücretlerinin Ocak ortasındaki seviyelerine geri dönmesi, ETH için olumlu sinyallerden biridir. İşlem başına yalnızca 5,48 dolar ortalama gas ücreti ile yatırımcıların varlıklarını daha rahat hareket ettirmesine olanak tanıyor.”

  Santiment Uyardı: MATIC’te Yükseliş Öncesi Daha Büyük Düzeltme Görülebilir

  Polygon (MATIC) konusunda ise Santiment, ralli esnasında satış yapan balinaların geri çekilmelerde tekrar MATIC biriktirmeye başladığını belirtti. Ancak şirket, MATIC’in nihai yükselişinden önce Market Value to Realized Value (MVRV) ölçümünden yola çıkarak, ralli öncesi daha büyük bir fiyat düzeltmenin görülebileceği konusunda uyardı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle