Kripto Para

Santiment BTC ile 4 altcoin için “alım fırsatı” dedi

  Kripto para piyasalarının en ünlü analiz platformlarından biri olan Santiment, son analiz paylaşımından yatırımcıların dikkatini 4 önde gelen altcoine çekti. Santiment, başta Ripple (XRP) olmak üzere toplam 5 kripto para birimi için şimdi iyi bir alım fırsatı olduğunu iddia etti.

  Kripto para piyasaları Mayıs ayından bu yana çalkantılı süreçlerden geçiyor. Bitcoin’in geçtiğimiz ay 30 bin dolara kadar gerilemesi ile birlikte çakılan piyasalarda, önde gelen tüm kripto paralar ciddi değer kayıpları yaşadı. Bu gerilemeler bazı isimlere göre gerekli fiyat düzeltmeleriydi, kimilerine göre de boğa koşusunu sonlandıran gerilemelerdi. Ancak en popüler kripto para analiz platformlarından biri olan Santiment, dikkat çektiği 4 altcoin için bu düşüşlerin “alım fırsatı” olduğunu öne sürdü.

  Santiment’in Açıklamaları

  Twitter’da 68 binden fazla takipçisi bulunan kripto para analiz platformu Santiment, başta Ripple (XRP) olmak üzere 4 altcoinden oldukça umutlu. Santiment, XRP, Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) için piyasadaki satışlardan sonra düşüş eğiliminin görüldüğünü belirtti. Konuya ilişkin olarak Santiment tarafından yapılan açıklama şöyle:

  “Altcoin düşüşleri devam ederken Ethereum, Ripple, Cardano ve Polkadot gibi büyük sermayelere yönelik hissiyatın tamamı negatife döndü. Tarihsel olarak kalabalık korkusu, daha fazla kripto para almanın zamanı olduğunu işaret eder.”

  Santiment platformu, kripto para piyasalarının nabzını sosyal medyada tutuyor. Platform, bir milyondan daha fazla Twitter paylaşımından oluşan bir veri kümesini inceleyen, makine öğrenim modeli ile sosyal medya duyarlılığını ölçtüğünü ifade ediyor. Santiment, paylaşımında negatife dönen hissiyatı belirtirken buradan dayanak alıyor.

  Yükseliş Sinyali Veren Tek Ölçüm Sosyal Duyarlılık Değil

  Santiment’in ölçtüğü sosyal duyarlılık, şu an için birkaç önde gelen kripto parada yükseliş sinyalleri gösteriyor. Ayrıca Bitcoin (BTC) ve Ethereum gibi kripto paralar için yükseliş sinyalleri içeren tek ölçüm sosyal duyarlılık da değil. Santiment verilerine göre BTC ve ETH, Mayıs ayındaki genel çöküş sonrası, bulundukları noktalara kıyasla kripto para borsalarında daha düşük arzlarla yer alıyor.

  Konuya ilişkin olarak Santiment “Yatırımcılar, bunun şimdi ‘Daha fazla satış olasılığının daha düşük bir ihtimal’ olduğunu gösterdiğini düşünebilir.” açıklamasında bulundu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle