BTC grafiğinde büyük W modeli ne anlama geliyor?

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki hareketlilik analistler tarafından yakından takip ediliyor. BTC fiyatında iniş ve çıkışların yoğun yaşandığı dönemde “büyük W modeli” çizildi. Tecrübeli analistler bu grafiği yorumladı…

  Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri iniş ve çıkışlarıyla enteresan bir haftayı geride bırakırken yeni haftada yakından takip ediliyor. BTC getirileri son 3 ayda yüzde 45’in üzerinde düşmesi, bu durumda son çeyreğin Bitcoin tarihinin en kötü performans göstermesini beraberinde getirdi. 

  Birkaç trendin yeniden gün yüzüne çıkmasıyla kripto para yatırımcıları da yeni haftada heyecan yaşamaya başladı. Kripto para piyasasına yeni girenler için biriktirme fırsatı sunan seviyeler dikkat çekti. Likit olmayan arz değişim metriği, BTC’de güçlü biriktirme eğilimini sürdürdü

  BTC’de Büyük W Modeli Görüldü

  Kripto para dünyasının tanınmış analistlerinden William Clemente, son durumu şu şekilde değerlendirdi: “155 günden fazla BTC tutan, ancak istatistiksel olarak çok düşük satış davranışına sahip olan kuruluşlar var. Bu nedenle, bu varlıklara yönelen arz eğiliminin devam ettiğini görmeye başlıyoruz.” Öte yandan Glassnode verilerine göre BTC grafiğinde büyük W modeli ortaya çıktı. 

  BTC satın almaya başlayan uzun vadeli yatırımcılar, kısa vadeli yatırımcıların satışlarını büyük ölçüde dengelemesiyle dikkat çekti. Bitcoin balinalarının sayısını temsil eden grafikte bir değişim görülemese de ağa gelen yeni varlıkların W şeklinde toparlanma göstermesi önemli görüldü. Analist William Clemente, Bitcoin yatırımcılarını heyecanlandıran bu durumu değerlendirdi. 

  Bitcoin Perakende Satışları Dikkat Çekti

  Clemente, girişin perakende katılımcılardan geldiğine inanmasının temel nedenini vurgulayarak şu açıklamada bulundu: “Bitcoin grafiğinde kelimenin tam anlamıyla büyük bir W var, ama bence bunun çoğu perakende satış.” Bitcoin balinalarının satış yapmamasına rağmen piyasada görülen bu hareketin kısa vadeli Bitcoin yatırımcılarından olduğu görüldü. 

  Analist, bu BTC satış hareketlerinin daha kapsamlı boğa piyasasının devamı için zorunlu olduğuna değindi. Satış baskısının artması Bitcoin madencilerinin varlıklarını azaltmaya başlamasıyla sonuçlanmasına rağmen analist Clemente bu baskıyı önemli görmüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle