Piyasa gurusu BTC’de yükseliş devamı konusunda endişeli!

  Kripto para analizleri ile sektörün yakından takip ettiği Bloomberg analisti Mike McGlone, dip noktasını gördüğüne inanılan Bitcoin için yeni bir analiz paylaştı. Farklı makroekonomik koşullara karşı yatırımcıları uyaran McGlone, BTC yükselişinin devamına şüpheli bakıyor.

  Yeniden 21 bin doların üzerine çıkan Bitcoin (BTC) fiyatı ile birlikte kripto para piyasalarında yükseliş umudu artıyor. Olası yükselişin yeni hedeflerine yönelik hedefler yükselirken piyasaların gurusu Bloomberg analisti Mike McGlone sahneye çıktı. Mevcut makroekonomik gelişmelere atıfta bulunan McGlone, yükselişin akıbeti ile ilgili yatırımcılara uyarılarda bulundu.

  “Görünüm 2018’e Çok Benziyor”

  Piyasalarla ilgili Scott Melker’a değerlendirmelerde bulunan Mike McGlone piyasalardan çekilen likiditeyi hatırlatarak, “Küresel bazda piyasadan hala iyi nedenlerden dolayı likidite çekiliyor (tarihi, benzeri görülmemiş bir şekilde). Eğer hisse senetleri ve riskli varlıklar yükselirse, bu likiditenin merkezi bankalarından dolayı kısıtlı şekilde kalması daha olası görünüyor.” dedi.

  Mevcut açıklaması ardından Bitcoin’de görünümün 2018 yılındaki 5 bin dolarlık dibe vuruş senaryosu ile benzer olduğunu söyleyen McGlone bir grafiği göstererek, “Size gösterdiğim grafikte, 2018’de 5 bin dolar civarında olduğu gibi 20 bin dolar civarında da potansiyel bir dip oluşumu göze çarpıyor. Aradaki en büyük fark, size beyaz renkle gösterdiğim federal fon vadeli işlemleri. O zamanlar FED zaten gevşemeye başlamış, biz dibe vurmuş, daha yüksek seviyelere çıkmış ve ardından 2019’da sert düşmüştük.” ifadeleri ile düşüncesini açıkladı.

  “Heyecan Duymak Mümkün Değil”

  Zorlu makro koşulları ve FED’in faiz artırma politikasını hatırlatan McGlone, “NASDAQ, 200 haftalık hareketli ortalamasında NASDAQ için 200 haftalık hareketli ortalama hesaplanabildiğinden beri bu seviyeyi yalnızca üç kez açtı ve bu olduğunda her seferinde FED agresif bir şekilde gevşiyordu. Şu anda ise agresif bir şekilde sıkılaşıyor.” ifadeleri ile gördüğü tezatlığı açıkladı. McGlone’a göre hiçbir piyasada şu anda heyecan duymak mümkün değil!

  “Daha Önce Benzeri Görülmemiş Bir Ortam”

  McGlone piyasa fiyatlamalarında görülen garipliği ve FED’in faiz politikasına değinmenin ardından Bitcoin için büyük resim hakkında olumlu konuşsa da yükselişin devam edemeyebileceğinin sinyallerini verdi. Konu ile ilgili, “Büyük resim, evet. Bitcoin için gerçekten yükselişe işaret ediyor ancak bana göre bu, ayı piyasası olduğunu bildiğimiz bir piyasada sıçramalar yaşadığımız ve FED’in üzgünüm, kum havuzunuzu elinizden alıyoruz, size geri vermiyoruz dediği, daha önce benzeri görülmemiş bir ortam.” kullandığı ifadeler ile uyarılarını paylaştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle