BTC hayranlık verici bir matematik mucizesi

  Apple markasının Steve Jobs ile birlikte kurucusu olan ünlü girişimci Steve Wozniak, yine Bitcoin’den övgü dolu sözlerle bahsetti. Gelecekte Bitcoin’in mutlaka bir yeri olacağını düşünen girişimci, “Bitcoin altından daha iyi” yorumunu yaptı…

  Apple markasını 1970’li yıllarda ortağı Steve Jobs ile birlikte kuran Steve Wozniak, kripto para sektörü hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Jalisco Talent Land Digital 2021 etkinliğinde konuşan Wozniak, Bitcoin’i (BTC) öve öve bitiremedi. En büyük kripto para birimi hakkında “hayranlık verici matematik mucizesi” tanımını yapmasıyla dikkatleri üzerine çekti. 

  Bitcoin ile altını da kıyaslayan Steve Wozniak, lider kripto para biriminin altından daha değerli olduğunu ifade etti. Bitcoin’in kısıtlı arzını vurgulayan ünlü girişimci şunları söyledi: “Altını her gün bulmaya devam ediyoruz. Belki de bir gün fabrikalarda üreteceğiz. Ben Bitcoin’in gelecekte mutlaka bir yeri olduğunu düşünüyorum.”

  BTC Hayranlığı Devam Ediyor

  Teknoloji dünyasının tanınmış isimlerinden biri olan Steve Wozniak, Apple kurucu ortağı olmasının yanı sıra Bitcoin destekçisi olarak da biliniyor. Daha önceki yıllarda pek çok kez Bitcoin’den övgü dolu sözlerle bahseden Wozniak, “Bitcoin saf dijital altındır” yorumuyla hatırlanıyor.

  Etkinlikte yapay zeka, artırılmış gerçeklik ve kripto para konularına değinen Steve Wozniak, bu teknolojilerin yaşamı kolaylaştırdığını vurguladı. Aralık ayında kendi kripto para birimini çıkaran ünlü girişimci bu sektöre yönelik adım atmayı sürdürüyor. Steve Wozniak’ın blockchain projesi Efforce’un WOZX tokeni kısa sürede yüzde 100’ün üzerinde değer kazanmıştı. 

  BTC Dolandırıcılığı Davası

  Haziran ayı başında Steve Wozniak ile Youtube arasında dolandırıcılık davası patlak verdi. Kişisel serveti 100 milyon dolardan fazla olduğu düşünülen Wozniak, Youtube’da kendi görüntüsünü kullanarak BTC dolandırıcılığı yapıldığını iddia etti. Bu yüzden platformu mahkemeye veren ünlü girişimci, bu davadan istediği sonucu alamadı. 

  Öte yandan Youtube video paylaşım sitesi gibi sosyal medya platformlarında kripto para dolandırıcılığı vakaları hız kazandı. Elon Musk, Vitalik Buterin ve daha pek çok ünlü ismin görüntüleri kullanılarak dolandırıcılık yapılıyor. Dolandırıcılar adreslere BTC veya ETH gönderilmesi için çeşitli yöntemleri kullanıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle