Kripto Para

Ada coin takdir toplayan Daedalus sürümünü yayınlandı

  Son dönemde özellikle altcoin yatırımcılarının tercih ettiği kripto para projelerinden Cardano gelişmeye devam ediyor. Cardano’nun tam node cüzdanı Daedalus 4.0.3 sürümü kullanıma sunuldu…

  Kripto para kullanıcılarının tokenlar gönderip almasına izin veren yeni özellikler ile güncellenen Daedalus, büyük ilgi gördü. Cardano ağının tam node cüzdanı olarak isim yapan bu kripto para cüzdanı sadece ADA kripto para birimi için değil diğer kripto para birimleri için de kullanılabiliyor. Yeni özellikler ile güncelleme yapan Cardano, kısa sürede kripto para topluluğunun dikkatini çekti.

  Cardano ağının başındaki geliştirici şirket IOHK, son paylaşımında Daedalus cüzdanının 4.0.3 sürümünün geldiğini duyurdu. Bu kripto para cüzdanında getirilen en önemli yeni özelliklerin başında da kullanıcıların yerel tokenları desteklemesi mümkün olabiliyor. Daedalus güncellemesi sadece Cardano kullanıcılarını değil diğer kripto para kullanıcılarını da yakından ilgilendiriyor.

  Daedalus Yeni Özellikleriyle Beğeni Topladı

  Daedalus 4.0.3 sürümü, kullanıcıların yerel kripto para birimlerini gönderip almasını sağladığı en önemli güncellemelerden biri olarak kabul ediliyor. Cüzdan adresleri artık tek bir Cardon işlemindeki hem ADA hem de diğer yerel tokenları alabiliyor. Kullanıcılar, cüzdanlarında ne kadar kripto para olduğunu görebilmek için her bir tokenın bakiyesini görebilecekleri Cüzdan Özeti ekranına bakabiliyor.

  Daedalus güncellemesinin kripto para kullanıcılarına getirdiği yenilikler büyük beğeni toplarken, yeni sürümün özellikleri de Cardano geliştiricileri tarafından duyuruldu. Yerel tokenlar, blok zincirinde depolanan iki on altılık sayı, politika kimliği ve varlık adı bilgileri ile benzersiz olacak şekilde tanımlanıyor. Daedalus sayesinde yerel tokenların daha kolay tanımlanabilmesi için iki numaranın okunabilir parmak izinde birleştirilmesi mümkün oluyor.

  IOHK Geliştiricilerinden Daedalus Açıklaması

  Kripto para kullanıcılarına ait parmak izleri, “varlık” ile başlayıp Daedalus cüzdanda her zaman yerel tokenların yanında görüntülenebiliyor. ADA kripto para birimi ise parmak izine sahip olmaması ile yerel tokenlardan farklı kabul ediliyor. Yerel tokenlar kullanılırken, işlem ücretleri ADA üzerinden ödendiği için saldırılara karşı ağ koruması için de ADA gönderimi yapılması gerekiyor. 

  Kripto para borsalarındaki en son güncel verilerde 1 ADA fiyatı %cardano+try% TL. Döviz cinsinden ise %cardano+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Cardano fiyatı 24 saatte %cardano+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle