BTC Hash Rate hakkında korkutan açıklama: 1 yıl sürebilir!

  Çin’in ülkedeki kripto para madencilerine karşı büyük operasyon başlatması, Bitcoin hash rate üzerinde etkisini göstermeye başladı. Madencilik sektöründeki kolokasyon sağlayıcılarından biri olan Compute North şirketi faaliyetlerini genişletirken önemli uyarılarda bulundu…

  ABD merkezli Bitcoin madenciliği tesisi Compute North şirketi, iş kapasitesini arttırma kararı aldığını açıkladı. Şirket buna göre gelecek 12 ay içinde kapasitesini 1.2 gigawatt hedefine çıkartmayı planlıyor. Compute North CEO’su Dave Perrill, kripto para basınına verdiği röportajda şirketin son adımlarını özetledi. 

  Compute North firmasının şu anda 5 bölgede inşaat halinde olduğunu kaydeden Perrill, bu tesislerin 2022 yılının ikinci çeyreğinde madencilik operasyonlarına başlayacağını söyledi. Çin’in kripto para madencilerine açtığı savaş hakkında da konuşan deneyimli isim, madenciler için çok zorlu zamanların başladığını ifade etti. 

  Dikkat Çeken BTC Hash Rate Uyarısı

  Compute North CEO’su Dave Perrill, Çin dışındaki kolokasyon sağlayıcılarının hiçbir şekilde ülkeden gelen talebi karşılayamadıklarını vurguladı: “Hash rate’in gelecek senenin ikinci ya da üçüncü çeyreğine kadar yeniden zirve yaptığını göremeyebiliriz. Ancak bu sadece benim fikrim. Ayrıca makinelerdeki arz kısıtlılığı da şu anda, ‘hosting’ operasyonlarına sıçramış durumda…”

  Kripto para madencilik sektöründe kolokasyon sağlayıcısı olarak faaliyetlerini sürdüren şirket, şu anda Texas, Nebraska ve Güney Dakota’da tesislere sahip. Firmanın bu 3 tesisteki kapasitesi 100 megawatt üzeri olmasıyla dikkat çekiyor. Compute North CEO’su Dave Perrill, inşaat aşaması devam eden diğer 5 lokasyon hakkında henüz bilgi veremeyeceğini söyledi. 

  Yenilebilir Enerjili Bitcoin Madencilik Tesisi

  Kolokasyon sağlayıcısı şirketler, kripto para madencilik ekipmanına sahip olan ancak bunları barındıracak yeri bulunmayan madencilik firmalarıyla iş yapıyor. Cihazları saklama ve veri merkezinde çalışması için ağ ve sunucu hizmeti veren Compute North gibi kolokasyon şirketleri bunun karşılığında belirli bir ücret alıyor. 

  Dave Perrill, kurulan yeni tesislere verilen enerjinin hem yenilenebilir hem de fosil yakıt kaynaklarından elde edeceğini belirterek şunları söyledi: “Bu ölçekte yüzde 100 yenilenebilir enerji ile çalışmak bizim için çok zor ancak ileride bunu yapmayı düşünüyoruz, imkansız değil.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle