Kripto Para

İki ay sonra bir ilk yaşandı! BTC madencilik zorluğu arttı

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki olumlu sinyaller devam ederken çarpıcı gelişmeler ortaya çıktı. Bitcoin hash rate oranındaki değişimlere göre 2 haftada bir yenilenen Bitcoin madencilik zorluğu, 2 ay sonra ilk defa artışa geçti…

  Çin’den gelen olumsuz haberler, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatının yanı sıra hash rate oranını da kötü etkilemişti. Çin’in ülkedeki madencilik şirketlerine açtığı savaşın sonucunda BTC madencilik zorluğu, üst üste dört defa düşmüştü. Bu gelişmelerden sonra ilk defa yükseliş hareketlerinin gelmesi, kripto para topluluğunda heyecan yarattı.

  Bitcoin hash rate oranındaki değişimlere göre her 2 haftada bir yenilenen BTC madencilik zorluğu, gelen son verilere göre artışa geçti. Türkiye saati ile 07:35’te ayarlanan zorluk, yüzde 6 oranında artış gösterdi. 

  BTC Madencilik Zorluğu Yüzde 6 Arttı

  Bu artışla birlikte BTC madencilik zorluğu seviyesi 14.496 trilyona çıktı. Bu rakamın gelmesiyle birlikte zorluk seviyesinde temmuz ayı başındaki seviyeye geri dönülmüş oldu. Eğer BTC’deki mevcut veriler aynı kalırsa 2 hafta sonra yeniden değiştirilecek zorluk ayarlamasında ne olacağı da gündeme geldi.

  Mevcut verilerin aynı kalması durumunda 2 hafta sonraki BTC madencilik zorluğu ayarlamasında da aynı seviye korunacak. Son güncellemelerin ardından Bitcoin hash rate oranı saniyede 108 eksahash seviyede bulunuyor. 

  Çinli Madenciler Yeniden Devrede

  Çin hükümetinin ülkedeki kripto para madencilerine uyguladığı yasakların ardından madenciler tesislerini diğer ülkelere taşımak zorunda kalmıştı. Çinli madencilerin bir kısmı yeni adres olarak ABD’yi seçerken diğerleri Kazakistan ve Rusya gibi ülkelere gitti. 

  Bir bölüm BTC madencileri de tesislerinin kapanmasına rağmen Çin’de kalarak beklemeye devam etti. Cihazların kurulumu ve taşınması tamamlandıkça Bitcoin hash rate oranının yükselmeye başladığı görülüyor. Yasakların sertleştiği dönemde 70 eksahash seviyesine kadar düşen hash rate oranı bugün yüzde 50 artmış durumda. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle