Kripto Para

Elon Musk ile FTX CEO’sunun özel mesajları sızdırıldı!

  Son dönemlerde Twitter’ı satın alma süreci ve sonrasında yaşanan hukuki süreçle sık sık gündeme gelen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ile FTX borsasının genç CEO’su Sam Bankman-Fried’ın baş danışmanı arasındaki yazışmalar sızdırıldı! Ortaya çıkan yazışmalarda Fried’ın Twitter’ı satın almayı düşündüğü görüldü.

  Dünyanın en zengin insanı, Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz yıl genelinde özellikle de Dogecoin (DOGE) ile ilgili paylaşımlarıyla kripto para piyasasının en etkili isimlerinden biri haline geldi. Zaman zaman Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi majör kripto paralarla ilgili de paylaşımlarda bulunan Musk, son olarak ise geçtiğimiz aylarda başlattığı Twitter’ı satın alma süreci ve bu satın alma işleminden vazgeçmesi ile gündemdeydi. Bu nedenle Twitter ile davalık olan Musk’ın, FTX borsasının CEO’su Sam Bankman-Fried’ın baş danışmanı ile yazışmaları ortaya çıktı.

  Musk ile Fried’ın Danışmanın Mesajları Ortaya Çıktı

  Business Insider tarafından aktarılan habere ve bir dizi özel mesaja göre Fried’ın üst düzey danışmanı Will MacAskill, geçtiğimiz Mart ayında Elon Musk’a, Fried’ın Twitter’ı satın almakla “potansiyel olarak ilgilendiğini” yazdı. Bu aşamadan sonra ikili arasında konuşma başlarken, Elon Musk’ın ise verdiği yanıtta, Fried’ın “bu denli büyük miktarda parasının olup olmadığını” sorduğu görüldü. Bloomberg Milyarderler Endeksine göre Sam Bankman Fried’ın kişisel serveti 9,44 milyar dolar seviyesinde.

  Musk ile Fried Arasında Toplantı Ayarlanmaya Çalışıldı

  Elon Musk’ın sorusu üzerine MacAskill, Fried’ın 8 ile 15 milyar dolar arasında bir katkıda bulunabileceğini belirtti ve elde edilen bilgilere göre MacAskill, iki ünlü milyarder arasında bir de toplantı ayarlamaya çalıştı. Bu görüşmelerin ardından eldeki bilgilere göre Fried, daha sonra Nisan ayında Morgan Stanley’den Michael Grimes ile finansman konusunda bir görüşme gerçekleştirdi. Michael Grimes da bu görüşmede, 25 Nisan’da Fried’a 5 milyar dolara kadar taahhütte bulunabileceklerini bildirdi.

  “Zahmetli Bir Blok Zinciri Tartışmasına Girmek İstemiyorum”

  Aktarılan bilgilere göre Michael Grimes, Elon Musk’a attığı mesajda “Onu seveceğinize inanıyorum. Sizin gibi ultra dahi ve iş bitirici bir kişi. MIT’den sonra FTX’i sıfırdan inşa etti. Bloomberg’in ardından Biden kampanyasına en fazla bağışta bulunan ikinci isim” ifadelerini dile getirdi. Musk’ın ise bu görüşmede Grimes’a “zahmetli bir blok zinciri tartışmasına girmek” istemediğini belirttiği öğrenildi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle