Yatırım uzmanı BTC yerine ETH alıyor: “Fazla volatil!”

  Finans dünyasının ünlü yatırım uzmanı ve Bianco Research Başkanı Jim Bianco, kripto para yatırımları hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Deneyimli yatırımcı, kripto para sepetinde neden Ethereum’a yer verdiğini açıkladı…

  Kripto para yatırımları ile sektörde adından sık sık söz ettirmeyi başaran Bianco Research Başkanı Jim Bianco, son açıklamasıyla yine topluluğun dikkatini çekti. Dünyaca ünlü yatırım uzmanı, Ethereum (ETH) başta olmak üzere pek çok altcoin projesine yatırım yapmayı sürdürüyor. 

  Özellikle patlama yapma potansiyeli olan altcoin projelerini seçen Jim Bianco, kripto para topluluğu tarafından yakından takip ediliyor. Deneyimli yatırım uzmanının uzun süredir Bitcoin (BTC) satın almaktan kaçındığı biliniyor. Uzman isim hem bu konuya açıklık getirirken hem de neden altcoin projelerine yatırım yaptığını açıkladı.  

  Binanco Bitcoin Yatırımı Yapmıyor 

  Kripto para yatırımcılarına önemli tavsiyelerde bulunan Bianco, kripto para piyasasındaki devasa çift haneli fiyat dalgalanmalarına karşı uyardı. Bu dalgalanmalara karşı direnebilen kripto para yatırımcılarının en sonunda galip geleceklerini söyledi. Bianco Research Başkanı Jim Bianco, daha yüksek volatilite potansiyeli olması sebebi ile Bitcoin yatırımı yapmaktan kaçındığını ifade etti

  Bitcoin yerine Ethereum yatırımı yaptığını vurgulayan deneyimli yatırımcı, piyasadaki çift haneli fiyat dalgalanmalarına karşı daha az volatil varlıkları tercih ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı, piyasadaki ayıların kontrolüne geçmeden önce 50 bin dolar seviyesinden işlem görüyordu. Elon Musk’ın açıklamaları ve Çin’den gelen olumsuz haberlerin etkisi ile BTC fiyatında sert düşüşler yaşandı.

  Gelecek Düzeltmelere Karşı Yatırımcıları Uyardı

  Bianco Research Başkanı Jim Bianco, kripto para piyasasında yaşanan sert düzeltme hareketleri hakkında şunları söyledi: “Ancak, önümüzdeki birkaç ay veya birkaç yıl içinde gelecek olanlarla, geçen hafta gördüklerimizin çok daha fazlasını sindirmeniz gerekecek.” 

  Uzman yatırımcı kontrol dışı kumarhane zihniyetine sahip yatırımcıların gerçek sorun olduğunu kaydetti. “Üç veya dört yıl önce durum böyle değildi. Ama şimdi durum böyledir. VIX endeksi gibi borsada daha yüksek finansal piyasa oynaklığı elde edersek, bu kripto para birimine bir inanç olarak yardımcı olabilir. Evet, yeni bir düzeltmeye ihtiyacımız var.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle