Kripto Para

Balinalar milyarlarca dolarlık BTC satın aldı!

  Kripto para piyasaları Bitcoin’in (BTC) öncülüğünde karışık sinyaller vermeye devam ediyor. Karışık sinyaller, geleceğe yönelik fiyat tahminlerini de etkiliyor. Ancak balina hareketlerini takip eden zincir üstü veri analisti William Clemente, balinaların bir kez daha BTC pazarına girdiğini dile getirdi. Bu, piyasadaki BTC fiyat tahminlerini olumlu yönde güncelledi.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Mayıs ayından bu yana düşük değerlerde fiyat mücadelesi veriyor. 19 Mayıs’ta 30 bin doları, 14 Haziran’da 41 bin doları ve 22 Haziran’da 28 bin doları gören BTC, son dönemlerde 33 bin dolar etrafında fiyatlanmaya devam ediyor. Bir türlü 35 bin dolar seviyesini güçlü bir şekilde kıramayan BTC için yapılan fiyat tahminleri de genellikle bu nedenden dolayı aşağı ya da yatay yönlü oluyordu. Ancak BTC fiyatını doğrudan etkileyen balina hareketleri, BTC fiyat tahminleri için olumlu sinyaller veriyor.

  William Clemente’nin Açıklamaları

  Zincir üstü veri analisti William Clemente, balinaların bir kez daha BTC pazarına girdiğini dile getirdi. BTC fiyatı hala düşük seviyelerde gezinirken, Clemente BTC ağındaki kullanıcı sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu ifade etti. Konuya ilişkin olarak William Clemente’nin ifadeleri şöyle:

  “Öncelikle, Bitcoin ağına giren kullanıcıların ya da ‘varlıkların’ net büyümesini temsil eden bu grafiğe bir bakalım. Yeni kullanıcıların büyümesi şimdi tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşıyor. Günde 50 binden fazla yeni varlık zincire bağlanıyor.”

  “17 Yeni Balina Doğdu”

  Yorumlarını paylaştığı grafik ile destekleyen Clemente, Bitcoin balinalarının bir kere daha perakende yatırımcılarla birlikte biriktiğini dile getirdi. Clemente, söz konusu eğilimin bu hafta sadece hızlandığını, başka hiçbir şey yapmadığını dile getirdi. Ayrıca sayılarla da konuşan Clemente, bu süreçte yaklaşık 2 milyar 200 milyon dolarlık Bitcoin satın alındığını belirtti. Konuya ilişkin olarak Clemente’nin yer verdiği ifadeler şöyle:

  “Perakende haftalardır yoğun bir şekilde alım yapıyor. Ancak sonunda balinalarda beklediğimiz yükselişleri yakaladık. Bu hafta blok zincirinde 17 yeni balina doğdu. Aynı zamanda balinaların toplam varlıkları da 65 bin 429 Bitcoin arttı.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle