Kripto Para

Dogecoin (DOGE) paylaşımlarına Elon Musk yenisini ekledi

  Tesla CEO’su Elon Musk, kripto paralarla ilgili paylaşımları sebebiyle kripto para topluluğunun gündeminden düşmüyor. Ünlü milyarder son paylaşımında Dogecoin (DOGE) hakkında yeni ifadeler kullandı…

  Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin (DOGE) paylaşımlarına kaldığı yerden devam ediyor. Fakat kripto para analistlerinin güncel araştırmalarına göre Musk’ın son paylaşımları piyasaya öncekiler kadar etki etmemeye başladı. Buna rağmen ünlü milyarder Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) hakkında paylaşımlar yapmaya ara vermeden devam ediyor.

  Dogecoin’i unutturmamak ve sürekli kripto para topluluğunun gözü önünde tutmak için büyük çaba sarf eden Elon Musk son açıklamasında Dogecoin’in aya gideceğini ima etti. Musk, “kelimenin tam anlamıyla” ifadesini kullanarak DOGE’un ayda olduğu bir görsel paylaştı.

  Elon Musk Paylaşımlarının Piyasaya Etkisi

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, sosyal medya hesaplarından bugüne kadar Bitcoin ve Dogecoin ile ilgili onlarca farklı paylaşım yaptı. Bitcoin, Ether ve Dogecoin gibi kripto para birimleriyle ilgili çeşitli açıklamalar yapması ile kripto para topluluğunun gündeminden düşmedi. Pek çok kripto para uzmanı, Elon Musk’ın bu yorumlarının kripto para piyasasında manipülatif sonuçlar doğurabildiğini öne sürdü.

  Kripto para sektörünün önde gelen araştırma şirketleri Elon Musk’ın attığı tweetleri inceleyerek kripto para piyasasında etkili olup olmadığını gözler önüne serdi. Ünlü milyarderin farklı zamanlarda atmış olduğu kripto para hakkındaki paylaşımları değerlendirildi ve bunlardan önce ve sonraki piyasa durumu incelendi.

  Kripto Paraların Fiyatlarını Değiştirdi

  Tesla CEO’su soysal medya hesabının biyografisine “Bitcoin” yazdıktan sonra BTC fiyatında ciddi bir yükseliş ivmesi başladı. Elon Musk’ın bu güncellemeyi yapmasının ardından Bitcoin fiyatındaki değerleme yüzde 2 seviyesinin üzerine çıktı. Kripto para araştırmacıları, Elon Musk’ın tweetinden önceki yükseliş seviyesini yüzde 0.5 oranında tespit etmişti.

  Sadece bir paylaşımla kripto para fiyatları üzerinde pozitif veya negatif etki yaratabilen Elon Musk, bu paylaşımlarıyla kripto para uzmanlarının da eleştirilerinin hedefi haline geldi. Kripto para fiyatlarını ve ticaret hacimlerini kayda değer ölçüde etkileyebildiğine kanaat getirilen ünlü milyarderin bu konuda sorun yaşayabileceği belirtildi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle