Çılgın ADA coin gözünü 3 dolara dikti! Sırada ne var?

  Elde ettiği yükselişlerle piyasa değerini de artıran ve piyasa değeri ile en büyük 3. kripto para birimi konumuna kadar ulaşan Cardano (ADA), hafta açılışını yeni rekoruyla yaptı. Yaklaşan akıllı sözleşme özelliğinin yatırımcılar üzerindeki etkisi, ADA’ya yeni rekorlar getirdi.

  Cardano (ADA) için bir önceki hafta uzun süredir beklenen güncelleme müjdesi verildi. ADA’nın kurucusu ve IOHK CEO’su Charles Hoskinson, geçtiğimiz hafta Alfonzo Purple güncellemesi için lansman tarihini açıkladı. Hoskinson, bir önceki Cuma günü yaptığı açıklamasında Cardano blok zinciri için beklenen akıllı sözleşme güncellemesinin 12 Eylül tarihinde yapılacağını dile getirdi. Bu açıklamayla birlikte yükselişini hızlandıran ADA, yeni haftayı da yeni rekorla açtı. Güncellemenin duyurulması ile birlikte yatırımcıların hareketliliği, ADA’ya rekor getiren en etkili unsur oldu.

  Analistler Güncelleme Tarihine Kadar Ralli Sinyali Veriyor

  Anlık olarak alınan bilgiler ışığında 1 ADA fiyatı %cardano+try% TL. Döviz cinsinden ise %cardano+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Cardano fiyatı 24 saatte %cardano+yuzde%.

  Cardano’nun Alonzo güncellemesine ilişkin bilgilerin gelmesiyle birlikte ADA yeni hafta açılışında, gün içinde 2,94 dolar seviyesine kadar yükselerek 3 dolar seviyesine göz kırptı. Bu da haliyle ilerleyen günler için ADA beklentilerini yukarı yönlü artırdı. Yatırımcılar ADA için şimdilerde en kritik tarih olan 12 Eylül tarihini bekliyor. Zira blok zincirinde bu tarihte Alonzo Purple hard forku gerçekleştirilecek. Konuya ilişkin olarak yorum ve tahminlerini dile getiren analist David Gokshtein, söz konusu rallinin 12 Eylül tarihine kadar sürebileceğini sinyallerini verdi.

  Güncelleme ile Cardano Ağına Ne Olacak?

  Goksthein, Twitter paylaşımında “ADA şu anda bir canavar. Şu anda 9 Aralık 2021 öncesindeki fiyatını bulmaya çalışıyorum.” sözlerine yer verdi. Bu paylaşım, ADA için Alfonzo güncellemesine kadar yükseliş sinyallerinin olabileceği izlerini taşıyor. Bu güncelleme ile Cardano ağına “Plutus” isimli akıllı sözleşme geliştirme dili getirilecek. Plutus, halihazırda şu anda da test edilebiliyor ve günlük olarak kullanıcılara akıllı sözleşme oluşturmaları konusunda programlama olanağı tanıyor.

  RSI Değeri Fazla Kazancı İşaret Ediyor

  ADA destekçileri ve birçok kripto para topluluğu, güncelleme ile birlikte ADA’nın daha fazla yaygınlaşmasını bekliyor. Öte yandan Cardano’nun RSI değeri (göreceli güç endeksi), mevcut pozisyonunda fazla yükselme işaretleri gösteren 83 puan seviyesinde bulunuyor. Yatırımcılar, RSI değerinin 70 üzerinde olmasını, söz konusu varlığın fazla değer kazanmış olduğuna yorumluyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle