Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 12 Nisan 2021

  Kripto para piyasasında volatil geçen günün ardından lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yükseliş trendini korumaya çalışıyor. BTC fiyatında 60 bin dolar seviyesi korunamadı. Altcoin piyasasında da yüksek kazanç seviyelerine ulaşan bazı kripto para projelerinde satış baskısı yükseldi. 

  12 Nisan Pazartesi günü itibarıyla Bitcoin ve önde gelen altcoin fiyatlarında önemli haberlerin yanı sıra dikkat çeken fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bitcoin, haftanın yeni işlem gününe pozitif görünümde başladı. Gün içinde kripto para basınındaki olumlu gelişmeler doğrultusunda 61 bin 259 dolara kadar tırmanan BTC fiyatı bu seviyeyi koruyamadı. Bitcoin boğalarının ve ayılarının yoğun rekabetinde geçtiğimiz haftalardaki sıkışıklık devam ediyor. Kurumsal yatırımcılara Bitcoin alım fırsatı sunan Grayscale fonu, kripto para rezervini büyüterek 1 milyar dolarlık daha BTC satın aldı.

  Bu gelişme kripto para piyasasında uzun süredir devam eden boğa trendinin devam ettiğine işaret olarak gösterildi. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği Real Vision CEO’su Raoul Pal, Bitcoin’in yüksek volatilitesinin yatırımcıları korkutmaması gerektiğini belirtti. Bitcoin’in en baştan beri büyük ilgi gördüğünü ve riskli varlıklarda yatırım yapmak isteyen yatırımcıların da bu yüzden BTC’ye ilgi duyduğunu aktardı

  Kripto para piyasasında Bitcoin’in konsolide olmaya devam ettiği görülürken altcoinlerde yüksek kazanç elde eden kripto para projelerinin başında Binance Coin (BNB) geldi. En büyük kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun açıklamaları BNB fiyatını uçuşa geçirdi: “Kripto paraları yaktığınızda, sonsuza kadar tedavülden kaldırılırlar. Bu da kalan kripto paraların değerini artırır. Birkaç gün içinde BNB yakımı var!”

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) gün içinde 61 bin 259 dolara kadar çıksa da bu seviyelerde kalıcı olamadı. Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre BTC fiyatında yüzde 0.38 oranındaki artışla 59 bin 858 dolar seviyesi görülüyor.

  Günün en çok kazandıran altcoinlerinden Binance Coin (BNB) yüzde 15 oranında artış yaşadı. Uniswap (UNI) ve Cardano (ADA) fiyatında da kademeli artış görülmesi yatırımcıları sevindirdi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle