Kripto Para

BTC geri sarıyor! 2021’deki tüm kazançlar gitti

  En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatının geçtiğimiz günlerde 30 bin doların altına inmesi büyük panik yarattı. Sert düzeltmenin ardından BTC, 2021 yılı boğa piyasasında gösterdiği tüm değer artışının neredeyse tamamını silmesiyle gündeme geldi…

  Geçtiğimiz gün lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatının, 30 bin dolarlık kritik destek seviyesinin altına sarkması, yatırımcılarda büyük paniğe yol açtı. Uzmanlar, sert düzeltme yaşayan Bitcoin’in bu hamlesiyle 2021 yılı boğa piyasasında gösterdiği tüm değer artışının neredeyse tamamen silinmesiyle karşılaşıldığını söyledi. 

  Kripto para piyasasında tarihsel bir umut ışığının BTC boğalarının yardımına koşabileceği düşünülürken, fiyatta toparlanma sinyalleri görülmeye başladı. Son düzeltmenin ardından en büyük kripto para borsası Binance’ın emir defteri verileri önemli bir detayı ortaya koydu. Buna göre, BTC/USD paritesinin neredeyse şimdiye kadar görülmüş en güçlü destek seviyesine kadar gerilediği görüldü.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  BTC En Büyük Destek Seviyesinden Sıçradı

  Geçtiğimiz işlem gününde Bitcoin yatırımcıları çok sıkıntılı bir süreç geçirdi. Bazı kripto para analistlerine göre bu sıkıntılar henüz bitmemiş gibi gözükse de BTC fiyatında toparlanma sinyalleri görüldü. BTC/USD paritesi, sert düzeltme hareketinde 29 bin 300 dolara kadar gerileyerek yıl başında olduğu seviyenin 300 dolar altına düştü.

  Kripto para piyasasında sadece 3 ay önce 64 bin 500 dolarlı seviye ile tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaşan BTC yatırımcısını şaşırtmaya devam ediyor. Son değer kaybının ardından Bitcoin, boğa piyasasının yoğun döneminden hemen önceki konumuna geri dönüş yaptı. 

  BTC Fiyatında Yükseliş Beklentisi 

  Bitcoin'in şimdiye kadar görülmüş en güçlü destek seviyesine gerilemesi, BTC boğaları ve yükseliş beklentisinde olanlar için yeni bir umut ışığı oldu. Material Indicators'ın yaratıcısı "Material Scientist" bu konuyla ilgili son paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “Şimdiye kadar görülmüş en büyük talep seviyesine geriledik. Bu seviyenin altına düşülmesi için ciddi bir FUD (korku, belirsizlik ve endişe) gerekir. Yükselişin daha olası olduğunu düşünüyorum.” Bitcoin fiyatı yeniden 31 bin dolar seviyesinin üzerine tırmanarak toparlanma sinyallerini yaktı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle