Kripto Para

Reuters: Binance müşteri fonlarını karıştırdı! Bu delili!

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ile ilgili bir rapor paylaşan Reuters, borsanın güvenilirliğinin sorgulanmasına yol açtı! Binance’in reddettiği 2020 ve 2021 yıllarında müşteri fonlarını şirket gelirleri ile karıştırılması iddiaları ile ilgili Reuters rapor yayınladı!

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in müşteri fonlarının karıştırması iddiasına yönelik bugün önemli bir gelişme yaşandı! Reuters’in iddia ettiği 2020 ve 2021 yılları arasında müşteri fonları ile şirket gelirlerinin karıştırıldığı iddiası Binance tarafından reddedilmişti. Reuters ise konu ile ilgili kaynaklara atıfta bulunarak yeni bir rapor yayımladı!

  Binance Reddetmişti!

  Reuters tarafından duyurulan haber sonrası dünyanın en büyük kripto para borsası önemli bir prestij kaybı yaşamıştı. Halihazırda Amerika Birleşik Devletleri (ABD) baskısı ile karşı karşıya kalan borsa için ortaya atılan iddia borsayı köşeye sıkıştırmıştı. Binance ise iddiaları reddederken konu ile ilgili Salı günü bir tweet atan Binance Baş İletişim Sorumlusu Patrick Hilmann, “Bu hikaye o kadar zayıf ki, Reuters Binance müşteri paralarının kaybolduğuna veya alındığına dair bir kanıt bulamadı ifadesini, bir iftira davasından korunma girişimi olarak öne koymak zorunda kaldılar” dedi.

  İddiayı “Komplo teorisi” olarak nitelendiren Hilmann, “Bunun altında, sonra bir eski içeriden kanıt olmaksızın 1000 kelimelik komplo teorisi ki bunun yanlış olduğunu açıkladık, eklediler” dedi. Reuters ise bu cevaba yeni bir raporla yanıt verdi. Paylaşılan son raporda atıfta bulunan kaynağa göre Binance, en azından 10 Şubat 2021 tarihinde yaklaşık 15 milyon dolarlık bir işlemde müşteri fonu ile kendi gelirlerini karıştırdı!

  “15 Milyon Dolarlık Karışıklıkla İlgili Banka Kaydını İnceledik”

  Reuters ise durumla ilgili kaynaklara atıfta bulunmanın ardından iddia edildiği gibi borsanın 2020 ve 2021 yılları arasındaki bir karışıklığına atıfta bulundu. Konu ile ilgili kaynağına değinen Reuters, “Reuters, 2021 yılında 10 Şubat’ta Binance’in bir şirket hesabından 20 milyon doları, müşteri parası alan bir hesaptan 15 milyon dolar ile karıştırdığını gösteren bir banka kaydını inceledi” dedi. Başka yorum yapmayan Reuters, tartışmalara güçlü bir delil ile  nokta koydu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle