Cardano (ADA) piyasadaki düşüşe rağmen nasıl rekor kırdı?

  Kripto para piyasasının önde gelen altcoinlerinden Cardano (ADA) son 1 haftada rekor fiyat seviyesine ulaştı. Piyasalarda düşüş devam ederken ADA fiyatının artmasındaki gerekçeler incelendi…

  Geçtiğimiz hafta önemli bir psikolojik direnci geride bırakmayı başaran Cardano (ADA), bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla dikkatleri üzerine çekti. Kripto para piyasasında genel olarak düşüş trendinin devam ettiği bu dönemde ADA fiyatındaki rekor tüm altcoin yatırımcılarının dikkatini topladı. Yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam eden ADA grafiği incelendi.

  Sert bir sıçrama kaydeden Cardano (ADA) grafiğinde yeni bir ATH görüldü. Bu çıkışın ardından değer kazanmaya devam eden ADA, diğer altcoinler arasında yatırımcısına en fazla kazandıran kripto para birimlerinden biri olmayı başardı. Güncel verilere göre şu anda 1 ADA fiyatı %cardano+try% TL. Döviz cinsinden ise %cardano+usd%  Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Cardano hacmi 24 saatte %cardano+yuzde%.

  Cardano (ADA) Fiyatı Neden Yükseliyor?

  Kripto para piyasasında genel olarak düşüş trendinin devam etmesi ve özellikle pek çok önde gelen altcoin fiyatında adeta çakılma olmasına rağmen Cardano (ADA) fiyatı artmayı başardı. Cardano’nun muazzam yükselişinin ardından içinde bulunduğumuz boğa piyasası dışında 3 temel neden yatıyor.

  Cardano ağı, akıllı sözleşme dönemine geçmesi ile birlikte blockchain sektöründeki gücünü arttırmasıyla gündeme geldi. Buna göre mart ayında gelecek yeni güncelleme ile Cardano, akıllı sözleşmeler dönemini başlatacak. Böylelikle Cardano ağı yeni bir DeFi platformuna dönüşecek.

  Cardano (ADA) Ağı Gelişmeleri

  IOHK ve Cardano Vakfı, yalnızca Afrika’yı hedefleyen bir dizi proje üzerinde çalıştı ve bu projeler yoluyla milyonlarca yeni kullanıcıyı ağa çekmeyi hedefliyor. Şirketin son aşamasına geldiği bu projede başarıya ulaşması, Cardano (ADA) fiyatını daha da yükseltmesi bekleniyor.

  Kripto para topluluğunda merkeziyetsizlik konusu her geçen gün biraz daha önem kazanıyor. Edinilen bilgilere göre Cardano ağının arkasındaki şirket olan IOHK, 31 Mart’ta ağdaki blok üretimi üzerindeki tüm kontrolünü bırakacak. Böylelikle platformun çok daha merkeziyetsiz hale geleceği ve kripto para kullanıcılarından ilgi çekeceği düşünülüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle