Kripto Para

ApeCoin perakende sektörüne girmeye hazırlanıyor!

  ApeCoin ekosistemini heyecanlandıran bir gelişme yaşandı! BitPay, ApeCoin desteğini açıklarken, bu destek ile birlikte binlerce üyeyi kapsayan perakende sektörünü ApeCoin’in doğal hedefine dönüştürdü. Bu destekle birlikte perakende ödemelerinde ApeCoin’in kullanılacak olması artık sürpriz değil! 

  Blockchain ödeme firması BitPay, Cuma günü yaptığı bir açıklama ile dikkatleri üzerine çekti! Twitter üzerinden yaptığı açıklamada kripto tekliflerini büyütmeye devam ettiğini açıklayan BitPay, ApeCoin (APE) ve Euro Coin (EUROC) desteğini açıkça ifade etti!

  BitPay’dan APE ve EUROC Desteği!

  BitPay, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile APE Coin ile EUROC COin için açık destek ilan etti. Atılan tweet’te, “BitPay artık ApeCoin (APE) ve Euro Coin’i (EUROC) destekliyor! Uygulama kullanıcıları BitPay cüzdanında satın alabilir, depolayabilir, takas edebilir ve harcama yapabilir. Ayrıca BitPay Kartı aracılığıyla anında nakit gibi yükleyebilir ve harcayabilir.” denildi.

  BitPay, daha fazla kripto desteği için attığı adımda repertuarına APE ile birlikte iki yeni coin daha ekledi. Platform tarafından desteklenen kripto para birimi sayısı 13’e yükseldi. BitPay halihazırda son duyuru ile birlikte Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Dogecoin, Wrapped Bitcoin, Shiba Inu, Litecoin, ApeCoin, Euro Coin ve GUSD, USDC, USDP, DAI, BUSD olmak üzere 5 sabit coin’i destekliyor.

  ApeCoin Benimsenmesi Artıyor!

  BitPay desteği ile ApeCoin’e perakende ödemelerin kapısı aralanırken, pek çok marka APE için desteğini çoktan açıkladı. BitPay’den birkaç gün önce moda devi Gucci, ApeCoin’de BitPay üzerinden ödeme kabul ettiğini açıklamıştı. ABD’li seçkin mağazaların APE için desteklerini açıklaması beklerken, ekosistemin de yerel token’lerine verdiği desteği unutmamak gerekiyor.

  APE, halihazırda Yuga Labs tarafından Bored Ape Yacht Club (BAYC), Mutant Ape Yacht Club (MAYC) ve Bored Ape Kennal Club’dan oluşan özel bir koleksiyon için kullanılıyor. Ayrıca CryptoPunks, MEEBITS ve Otherside metaverse de APE desteği veriyor.

  ApeCoin Nedir?

  ApeCoin, Web3’ün ön saflarında yer alan ve merkezsiz topluluk binasını güçlendirmeyi hedefleyen APE ekosisteminin yönetişim ve yerel yardımcı program belirtecidir. ERC-20 standartlarında geliştirilen ApeCoin, Yuga Labs tarafından desteklenmektedir. BitPay ile birlikte APE ekosistem içiyle birlikte perakende sektörü ödemelerinde kullanılmaya başlayacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle