Bitcoin yasaklanabilir

  Dev hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu milyarder Ray Dalio Bitcoin hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Bitcoin’in değer deposu olabileceği konusunda fikirleri değişen ünlü yatırımcı devletlerin Bitcoin gibi varlıklara sermaye akışını engelleyebileceğini düşünüyor.

  Ünlü yatırımcı Ray Dalio Bitcoin hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Dalio 2020 yılının sonlarında Bitcoin’in fiyat oynaklığı ile ilgili olumsuz açıklamalarda bulunmuştu. Bitcoin’in sık sık yaşadığı fiyat değişiklikleri yüzünden değer deposu olamayacağını iddia eden ünlü milyarderin bu konudaki görüşleri değişti. İtibari paranın değerini kaybettiğini ve Bitcoin’in değer deposu olabileceğini iddia eden Dalio, hükümetlerin ise Bitcoin’e olan sermaye akışını engelleyebileceğini iddia ediyor.

  Ray Dalio’nun Bitcoin hakkındaki görüşleri değişse de hükümetlerin konu ile ilgili yaptırımları konusunda hala endişeli. Ünlü yatırımcı yaptığı son açıklama ile para sıkıntısı çeken devlet yetkililerinin ağır vergilerle Bitcoin ya da altın gibi varlıklara sermaye akışını engelleyebileceğini düşünüyor. Devletlerin Bitcoin gibi yatırım alternatiflerinin sevmediğini iddia eden ünlü isim Bitcoin’in yasaklanması için hükümetlerin harekete geçebileceğini belirtti.

  Ünlü milyarder yatırımcılara tavsiye verdi

  Ray Dalio Bitcoin hakkında yatırımcılara uyarılarda bulunmakla beraber itibari para hakkında da sert eleştiriler yaptı. İtibari parayı çöp olarak tanımlayan Dalio, değerini daha da kaybedeceğini belirtti. İtibari paranın önemini daha çok yitireceğini belirten Dalio, yatırımcılara portföy tavsiyesinde de bulundu.

  Ünlü milyarder yatırımcıların ABD dolarından çok daha fazla kar getirecek portföylere sahip olabileceği söyledi. Enflasyon nedeni ile itibari paralarda getirinin negatif olduğunu açıklayan Dalio, borç yatırımı olarak görülmeyen varlıkların daha fazla kazanacağını açıkladı. Dalio ABD dolarının yaşadığı kayıplarla beraber ABD’nin de eski yerini kaybedeceğini düşünüyor.

  Michael Saylor’dan açıklamalara yanıt geldi

  Ray Dalio’nun Bitcoin ve yatırım seçenekleri ile ilgili yaptığı açıklamalara Michael Saylor’dan yanıt geldi. MicroStrategy şirketinin CEO’su ve büyük Bitcoin destekçisi olan Saylor, yatırım ve enflasyonla mücadele için Bitcoin’in en net çözüm olduğunu açıkladı. Saylor Bitcoin’in değerini çok daha fazla katlayacağını düşündüğünü her fırsatta dile getiriyor. Ray Dalio ise Bitcoin’in değer deposu olabileceğini kabul etmekle beraber kripto paraya hala şüpheli yaklaşıyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle