Kripto Para

Amazon'dan sürpriz ETH açıklaması

  Kripto para dünyasına adım atan ve dünyanın en büyük e-ticaret platformu Amazon, yaptığı açıklamada Ethereum’u (ETH) destekleyeceğini söyledi. Amazon tarafından yönetilen blok zincirinin açıklamaları dikkat çekti.

  Amazon şirketinin yapmış olduğu resmi açıklamaya göre, Amazon Web Services kullanıcıları, Ethereum kullanıcısı haline gelebilecek. Bu kullanıcılar, sadece dakikalar içinde Ethereum düğümleri oluşturabilecek ve Ethereum ana ağı ile bağlantı kurabilecekler. Yapılan bu açıklamalar kripto para topluluğunda büyük heyecan yarattı.

  Gelen güncel veri akışına göre 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Özellikle Ethereum kullanıcılarının yakından ilgilendiği açıklamada, Amazon Web Services kullanıcılarının blok zincir üzerinden ETH destekleyeceği bildirildi. Bilindiği üzere Amazon şirketinin kripto para hamlesi olarak tanımlanan Managed Blockchain, Ethereum’un destekçisi olarak gösteriliyor. Bu ağ Ethereum’un fork’u olan ve kurumsal uygulamalar için tasarlanan Hyperledger’ı desteklemesiyle yoğun ilgi görüyor.

  Amazon Managed Blockchain Duyurusu

  Dünyanın en popüler e-ticaret firmalarından olan Amazon tarafından geliştirilen Amazon Managed Blockchain sayesinde kullanıcılara pek çok avantaj sunulmuş oluyor. Kullanıcılar bu sayede güvenli ağ bağlantısı, aktarım esnasında şifreleme işlemi gibi pek çok fırsatı değerlendirebiliyor. Ayrıca kullanıcılara açık kaynaklı Ethereum API’leri aracılığı ile ağa güvenli erişim fırsatı da tanınmış oluyor.

  Ethereum blok zinciri kullanıcılarının bu avantajlardan yararlanabiliyor olması, kripto para topluluğunda da geniş yankı buldu. Kripto para basınında öne çıkan haberler arasında yer alan Amazon Managed Blockchain’in Ethereum’u desteklediği haberi büyük ilgi gördü. Kullanıcılar bu destek sayesinde ETH blok zincirine hızlı ve güvenilir bir biçimde senkronizasyon gerçekleştirebilme imkanına da sahip olabilecekler.

  Ethereum Düğümlerinin Özellikleri

  Ethereum blok zincir ağındaki güncel verileri hem kullanıcılar hem de kripto para topluluğu ile paylaşan Etherscan’ın son verileri de dikkat çekti. Bu verilere bakıldığında Ethereum ağı üzerinde 8 bin 300’den fazla ETH düğümünün yer aldığı görüldü. Bu ETH düğümleri, ağ üzerinde kullanıcıların yapmış oldukları işlemleri kontrol ediyor ve ağı saldırganlara karşı korumuş oluyor. Söz konusu Ethereum düğümlerinin artması da genel anlamda bir ağ için olumlu bir gelişme olarak kabul ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle