Bitcoin fiyatı bu yılın sonunda ne kadar olacak?

  Kripto para sektörünün önde gelen analistlerinden PlanB, Bitcoin fiyatı için stok akış modeline göre fiyat tahmininde bulundu. Twitter üzerinden anket düzenleyen analistin hazırladığı rapor dikkat çekti…

  Kripto para topluluğunda yakından takip edilen analist PlanB, yeni bir anketle gündeme geldi. Bitcoin fiyatı için düzenlenen anketin şıkları arasında 288 bin dolar, 100 bin dolar, 55 bin dolar ve 55 bin doların altı seçenekleri yer aldı. Twitter üzerinden 55 bin 163 kişinin katıldığı bu ankette oylamanın kazananı, yüzde 45 oranı ile 100 bin dolar şıkkı oldu.

  Ankette bundan sonra sıralamada ikinci sırada yüzde 39 oranıyla 288 bin dolar şıkkı öne çıktı. Kripto para topluluğu tarafından en fazla oylanan 3. şık yüzde 8 oranla 55 bin dolar olurken, en az oy 55 bin doların altı cevabına gitti. Twitter sosyal medya platformu üzerinde 264 bin takipçisi bulunan kripto para analisti PlanB’nin bu anketi ve raporları dikkat çekti.

  Bitcoin Fiyatında Gidişat Nasıl?

  Ünlü analist, 3 Aralık 2020 tarihinde de aynı soruyu sorarak benzer bir Bitcoin fiyatı anketi düzenlemişti. O tarihte 24 bin kişinin katılım gösterdiği anket ile yeni anket arasında bazı önemli farkların olması da dikkatlerden kaçmadı. Daha önceki ankette az katılımcı varken en fazla oyu yüzde 33 oranıyla 100 bin dolar şıkkı aldı.

  Yeni anket ile bu verilerin farkı, katılımcı sayısının artması ve Bitcoin fiyatının 100 bin dolar ve üzerine çıkabileceği yönündeki oyların artışları oldu. Ayrıca aralık ayındaki ankette Bitcoin’in 55 bin doların altında kalacağına inananların oylamadaki yeri yüzde 20 seviyesinde kaldı. Yeni anket sonucuna göre bu oranın yüzde 7’ye gerilediği görülüyor.

  Bitcoin Fiyatı 288 Bin Dolar Olur Mu?

  PlanB’nin stok akış (S2F) modeline göre, Bitcoin piyasa değerine göre altın ve gümüş gibi varlıkların bulunduğu beşinci kademeye çıktı. Analist bu veriler ile dolaşımdaki arzı göz önünde bulundurulduğunda BTC’nin 288 bin dolara ulaşması gerektiği sonucuna varıyor. Bu modele göre Bitcoin piyasa değerinin de 5 trilyon doları aşması bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle