BTC’deki düşüşün ana sebebi Kyle Davies açıkladı

  Kripto para hedge fonu Three Arrows Capital’in başkanı ve aynı zamanda kurucu ortaklarından biri olan Kyle Davies, kripto para piyasalarını değerlendirdi. Davies, piyasadaki mevcut döngüde 2017 boğa koşusunun tekrarlanmayacağını düşündüğünü belirtti.

  Kripto para piyasaları son dönemlerde çok ciddi değer kayıpları ile karşılaştı. Özellikle Mayıs ayında görülen bu değer kayıplarını birçok kişi “fiyat düzeltmesi” olarak değerlendiriyor. Yani bu değer kayıplarından sonra yeniden bir yükseliş dalgasının geleceğini düşünen bir kesim bulunuyor. Ancak yine de bunun yanında piyasada yeniden geri çekilmelerin görüleceğini düşünenler de var. Kripto para odaklı hedge fonu Three Arrows Capital’in başkanı ve aynı zamanda kurucu ortaklarından biri olan Kyle Davies de bu isimlerden biri.

  Davies’e Göre Piyasa Süper Döngü İçinde ve Hala Düzeltmeler Görülebilir

  Youtube’da Up Only kanalında takipçilerinin karşısına çıkan Davies, Bitcoin (BTC) ve altcoinleri değerlendirdi. Davies’e göre süper döngüde bulunan bu kripto paralar, hala ciddi fiyat düzeltmeleri ile karşılaşacak. Konuya ilişkin olarak Kyle Davies’in ifadeleri şöyle:

  “Bir süper döngü ile hala volatilite var. Yani özellikle de sabit arzlı bir varlık olan Bitcoin için(…) Bu dört yıllık bir ayı piyasasına gireceğimiz anlamına gelmiyor. Bu yalnızca düzeltme yaptığımız ve tamam olduğumuz anlamına gelir. Düzeltme yaptık, şimdi devam edilmeli değil mi?”

  Davies’e Göre BTC’deki Büyük Geri Çekilmenin Ana Sebebi Çin’den Gelen Haberler

  Kripto para piyasasında Mayıs ayında yaşanan sert düşüşlerde Bitcoin 30 bin dolar bandına kadar geriledi. Bitcoin’in tüm zamanların rekor seviyesi göz önüne alındığında, bu geri çekilme %50’nin üzerinde bir değer kaybına işaret ediyor. Davies, bu düşüşlerde yatırımcıların aşırı kaldıraç kullanmasından daha çok, Çin’den gelen yasaklama, baskılama gibi olumsuz haberlerin etkili olduğunu düşünüyor. Konuya ilişkin olarak Davies’in açıklamaları şöyle:

  Bu geri çekilme çok sertti. Aşırı kaldıraç kullanımından da kaynaklanmıyordu. Çin’in has gücünü aktif olarak kapatmaya uğraşması büyük bir haberdi ve bunu yapmaya başladılar. Ama ülkenin her yerinde değil. Örneğin Xinjiang’daki herkesin madencilik araçlarını kapatması gibi… Çinli madenciler başka yerlere gidiyor. Sichuan’da olmadı ama önümüzdeki 36 ay içinde burada da olabilir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle