Kripto Para

Bu kez MrBeast Burger DOGE için Elon Musk’a seslendi

  ABD merkezli fast food zinciri MrBeast Burger, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’a, McDonald’s girişimi sonrasında bir teklifte bulundu. Ünlü fast food zinciri, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada Musk’ın paylaşımı retweet etmesi durumunda Dogecoin’i (DOGE) kabul etmeye başlayacağını duyurdu.

  Hatırlanacağı üzere Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, yakın bir tarihte ABD merkezli dev fast food zinciri McDonald’s’a bir teklif sunmuştu. Musk, McDonald’s’ın Dogecoin’i (DOGE) ödeme yöntemi olarak kabul etmesi durumunda, televizyonda Happy Meal menüsü yiyeceğini dile getirmişti. McDonald’s Musk’ın bu teklifine mizahi bir yolla ancak kabul etmeden yanıt vermişti. Bu kez de bir başka ABD merkezli fast food zinciri olan MrBeast Burger Elon Musk’a benzer bir teklif sundu. Şirket, Musk’un kendi paylaşımlarını retweet etmesi durumunda DOGE’u kabul edeceğini duyurdu.

  “Bunu Retweetle, DOGE’u Kabul Edelim”

  MrBeast Burger’in resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda Elon Musk’a bir teklif sunuldu. Şirket, söz konusu paylaşımı Elon Musk’ın retweet etmesi durumunda, Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlayacağını bildirdi. Ancak söz konusu paylaşım, Elon Musk tarafından görmezden gelindi. Belki ilerleyen dönemlerde Elon Musk şirketin bu teklifini değerlendirebilir ancak Musk’ın sessiz kaldığı süreçte Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus, bu teklifi yine de değerlendirdi.

  Musk Sessiz Kalınca, Billy Markus Devreye Girdi

  MrBeast Burger tarafından paylaşılan tweet’te “Elon Musk eğer bunu retweet ederseniz Dogecoin’i kabul etmeye çalışırız” ifadeleri yer aldı. Elon Musk’ın McDonald’s teklifi, Burger King’in resmi Twitter hesabında da destek bulmuştu ancak Musk, MrBeast’in teklifine bir yanıt vermedi. Sessizliği bozan isim ise Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus oldu. Markus şirketin söz konusu paylaşımını retweet etti ve kendisinin Elon Musk kadar etkili bir influencer olmadığını fakat yine de destek verdiğini dile getirdi.

  Billy Markus MrBeast Burger’a Destek İçin Elinden Geleni Yapıyor

  Twitter’da “Shibetoshi Nakamoto” ismini kullanan Billy Markus, MrBeast’in paylaşımını retweet ettikten sonra “Ben Elon Musk değilim ama yine de retweetleyeceğim” sözlerini paylaştı. Billy Markus öte yandan DOGE topluluğuna da seslenerek, MrBeast Burger’a gereken tüm desteğin verilmesi için bir çağrıda bulundu. Billy Markus daha sonrasında ise DOGE’un online bahşiş vermek için harika bir seçenek olduğunu belirterek, Elon Musk’ı paylaşıma MrBeast Burger’a 6,9 DOGE bahşiş vermek için etiketledi. Musk, bu paylaşımlar karşısında da sessizliğini bozmadı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle