Kripto Para

Bayern Münih’in yıldız futbolcusu NFT sektörüne girdi

  2021 yılında popülaritesi zirve seviyelere ulaşan NFT (non-fungible-token) sektörü son dönemlerde bu popülaritesini kısmen yitirmeye başladı. Ancak ünlü isimlerin sektöre ilgisi hala bitmiş değil. Bu kez de Bayern Münih takımının yıldız futbolcusu Alphonso Davies NFT sektörüne adım attı.

  Mart 2020’de tüm dünyada Covid-19 salgınının etkisini göstermeye başlaması ile birlikte tüm finansal alanlarda da beklenmedik değişiklikler yaşandı. Bu durum kripto para piyasasında da etkisini gösterdi. Pandemi süresince kripto paralara duyulan ilgi arttı. Sektöre karşı artan ilginin boyutları, 2021 yılında öngörülemez seviyelere geldi. Sektöre duyulan ilgi yılın ilk çeyreğinde NFT (non-fungible-token) sektörüne de sıçradı. NFT’ler, 2021 yılı ilk aylarında tüm zamanların zirvelerinde ilgi ile karşılaştı.

  Davies’in Ürünleri Binance NFT Platformunda Yer Alacak

  Yılın ikinci çeyreğine girilirken NFT’lere duyulan ilgi azalmaya başladı ancak hala tam olarak bitmiş değil. İşlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Nisan sonlarında yaptığı açıklamada bir NFT platformu kuracağını duyurmuştu. 5 Mayıs tarihinde yapılan açıklamaya göre Binance ile Beyern Münih kulübünün yıldız futbolcusu Alphonso Davies, NFT konusunda bir anlaşmaya vardı. İllüstratör Jack Perkins tarafından tasarlanan Davies’in 3 özel NFT koleksiyonu, Binance’in üzerinde çalışmaya devam ettiği NFT platformunda yer alacak.

  Binance’in Açıklamaları

  Yapılan anlaşma sonrasında Binance borsası bir açıklamada bulundu. Borsa tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  “NFT meraklıları ve futbol severler, sosyal medyada oy kullanarak son tasarımları şekillendirmek için benzersiz bir fırsat yakalayacak. Katılımcılar koleksiyondan sınırlı sayıda NFT kazanacak. ‘Altın Bilet‘ kazanan bir katılımcı ise Alphonso Davies ile görüşme şansını yakalayacak.”

  Binance NFT Başkanı ve Alphonso Davies’in Açıklamaları

  Binance’in NFT Başkanı Helen Hai de konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Hai açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  Alphonso Davies’in NFT koleksiyonu, koleksiyona ekleyeceği özel ve gerçek hayat deneyimi ile diğer NFT’lerden farklı olacak. Bana göre NFT pazarı, spor severler ve NFT severler için en iyi kullanıcı deneyimini sağlayacak, tüm sektörün büyümesine değer ve güç katacak.”

  Alphonsu Davies de konuya ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu. Davies “Kripto paranın yıllar içinde büyüdüğünü ve şimdi NFT’ler aracılığı ile oyunu değiştirdiğini, taraftarlar ile gerçek bir etkileşim için başka bir fırsat sağladığını hissettiğim seviyeye geldiğini görmek çılgınca oldu” sözlerini dile getirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle