Kripto Para

3AC kurucuları kuş olup uçtu! Hala haber yok!

  Kripto para piyasalarında görülen depremden payını en ciddi şekilde alan şirketlerden biri olan Three Arrows Capital’in (3AC) kurucularından hala haber alınamıyor. Temmuz ayının başından bu yana kayıplarda olan ikilinin avukatlarının da kendilerine ulaşamadığı ortaya çıktı.

  Kripto para piyasalarında Mayıs ayında UST ve LUNA krizi yaşandı ve bu krizin ardından piyasalarda büyük bir deprem görüldü. Her ne kadar ilerleyen günlerde depremin yaraları sarılmaya başlanmış olsa da krizin etkisiyle iflas yoluna giren Three Arrows Capital (3AC), yaşadığı sallantıda 400 milyon dolardan fazla kaybetti. 3AC şirketinden alacaklı olan birçok büyük yatırımcı da kapılardan elleri boş döndü. 3AC şirketinin kurucuları Su Zhu ve Kaylie Davies ikilisi de yaşanan gelişmeler sonrası ortadan kayboldu. Zhu ve Davies’ten bu süreçte avukatlarının da haber alamadığı ortaya çıktı.

  Avukatlar Hala Haber Alamıyor

  3AC şirketi ilk olarak LUNA ve UST çöküşü ve daha sonrada Celsius’ta yaşanan likidite kriziyle birlikte çok ciddi kayıplara uğradı. Yaşanan gelişmelerin ardından 3AC, New York’ta iflas başvurusunda bulundu. Ancak başvuruda şirketin kurucuları Su Zhu ile Kaylie Davies’in nerede olduklarının bilinmediği de yazdı. 3AC şirketi adına hareket eden avukatlar, kurucuların Singapur’dan ayrıldıklarına dair gündemde söylentilerin olduğunu belirtti. Öte yandan Zhu ve Davies ikilisinin, aktif olarak kullandıkları Twitter hesaplarını da 1 aydır kullanmadıkları görülüyor.

  Zhu ve Eşinin Milyonlarca Dolarlık Evleri

  Hatırlanacağı üzere Zhu’nun geçtiğimiz günlerde Singapur’daki evini satılığa çıkardığına dair haberler ve iddialar gündeme gelmişti. Zhu’nun, daha önce Singapur’un gelişmiş ve yüksek gelirlilerinin olduğu bir lokasyonunda 35 milyon dolara bir ev satın aldığı biliniyor. Öte yandan Zhu’nun eşinin de yaklaşık 15 milyon dolar değerinde bir müstakil evinin olduğu biliniyor. Singapur medyasında son günlerde ortaya çıkan haberlere göre ikilinin bu evler dışında bir de 3 milyon dolarlık müşterek bir ev sahibi olduğu biliniyor.

  Zhu’nun Süper Lüks Yatı

  Evlerin yanı sıra Zhu’nun borç ile 50 milyon dolar değerinde bir süper lüks yat satın aldığı ancak ödeme yapmadığı iddiaları da gündeme gelmişti. Hatta Zhu’nun bu yatı ile 3AC’nin gelecekte yatırımcısı olabileceğini düşündüğü varlıklı kişilere gösteriş yaptığı iddiaları da gündeme gelmişti. Şimdilerde ise Zhu ve Davies ikilisinden haber alınamıyor. Daha önce kriptopara.com olarak ikilinin kayıplara karıştığı haberini “Batan 3AC gemisinin kaptanları kayıp! Haber alınamıyor!” başlığında duyurmuştuk. 2 Temmuz 2022 tarihli bu haberden bu yana ikiliden hala haber alınamıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle