Kripto Para

Oğuldan babaya kripto mirası! Milyarder isim sektörde

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), devasa 2021 rallisinde yalnızca kripto para odaklıların değil, geleneksel ekonomi piyasalarındaki isimlerin de dikkatini çekmeyi başardı. Bu sayede kripto para sektörüne giriş yapan son milyarder isim de Point72 Asset Management kurucusu Steve Cohen oldu.

  Bitcoin (BTC), Aralık 2020 ortalarında ciddi rallinin ilk büyük adımını attı ve 16 Aralık tarihinde 20 bin dolar barajını aştı. BTC’nin 20 bin dolar barajını aşmasıyla birlikte piyasada boğa koşusu başladı ve yılın ilk 4,5 ayında neredeyse tüm kripto para birimleri rekor seviyelerine ulaştı. Bu süreç, kripto para odaklı yatırımcıların sektöre ilgisini daha fazla artırırken, gelenekse ekonomi piyasalarında yer alıp kripto sektörüne uzak duran ünlü isimlerin de ilgisini çekmeyi başardı. Kripto sektörüne, geleneksel ekonomi piyasalarından gelen son ünlü isim de Steve Cohen oldu.

  Cohen’i Kripto Para Konusunda Oğlu İkna Etti

  Koruma fonu Point72 Asset Management’in kurucusu Steve Cohen, geleneksel ekonomi piyasalarından, kripto para sektörüne geçiş yapan son milyarder isim oldu. 65 yaşındaki ünlü milyarder, Bloomberg haberine göre, gerçek bir kripto para tutkunu olan oğlunun sayesinde şüphelerinden kurtuldu ve kripto paralara karşı uzak olan tutumunu değiştirme kararı aldı. Salı günü SALT konferansında konuşan Cohen, oğlunun kendisini kripto para sektörünün sunduğu fırsatları görme konusunda ikna ettiğini ifade etti.

  Steve Cohen’in Açıklamaları

  Oğlunun kendisini ikna etmesiyle birlikte, geride bıraktığımız 6 aylık süreçte kriptoların sunduğu fırsatları görmek adına birçok isimle iletişim kurduğunu dile getiren Steve Cohen, konferanstaki konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

  “Kripto paraların internet gibi bir alan olabileceğini düşündüm ve birçok fırsat sunduğuna karar verdim. Bu fırsatı kaçırmayacağım.

  Cohen’in Kripto Para Girişimleri

  Bloomberg haberine göre 65 yaşındaki Steve Cohen’in sahibi olduğu aile şirketi Cohen Private Ventures, NFT (non fungible token) alım-satım odaklı teknoloji şirketi Recur’un A serisi fonlamasına 50 milyon dolarlık yatırım yaptı. Öte yandan şirket, yakın bir tarihte dijital varlık alım-staım şirketi Radkl’a da yatırım yapacağını duyurmuştu. Steve Cohen, bu adımların yanı sıra Point72’nin de kripto para alım-satım özelliklerini geliştirdiğini dile getirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle