Kripto Para

Batan 3AC gemisinin kaptanları kayıp! Haber alınamıyor!

  Geçtiğimiz günlerde İngiliz Virginia Adaları mahkemesinin resmen iflasını duyurduğu Three Arrows Capital’in kurucuları kayıp! Dün paylaşılan haberlere göre iki kurucu ortaktan haber alınamıyor. Zhu Su’nun Singapur’daki lüks evini satılığa çıkarması ise kaçış dedikodularını destekliyor.

  Bitcoin (BTC) ve kripto endüstrisindeki düşüşten olumsuz etkilenen ve iflas ihtimali nedeniyle kripto endüstrisini epey meşgul eden Three Arrows Capital (3AC), geçtiğimiz günlerde resmen iflas bayrağını çekmişti. İngiliz Virgin Adaları mahkemelerinin tasfiyesine karar verdiği 3AC’de korkulan gerçekleşirken, dün paylaşılan haberlere göre iki kurucu isimden haber alınamıyor.

  Kurucu Zhu Su, Singapur’daki Lüks Evlerini Satılığa Çıkardı!

  İki çocukluk arkadaşı Zhu Su ve Kyle Davies tarafından kurulan 3AC, yaşanan kripto çöküşü ile baş edemedi ve iflasını açıkladı! İlginç olan kısım ise iki kurucu isimden haber alınamaması oldu. İddialara göre iki isim sırra kıdem basarken, Singapur’da olduklarını gösteren önemli belgeler Virgin mahkemelerince sunuldu.

  İngiliz Virgin Adaları mahkemelerince paylaşılan belgeler, 3AC kurucu ortaklarından haber alınamadığını doğrularken Singapur’da bulunan lüks evlerin satılığa çıkarıldığını gösteriyor. Hukuk firması Latham & Watkins tarafından bir yandan mahkemenin aldığı tasfiye sürecine itiraz sürerken, iki geliştiriciden 17 gündür haber alınamıyor.

  Hukuk Temsilcileri Nerede Olduklarını Bilmiyor!

  3AC adına tasfiye sürecine itiraz eden Latham & Watkings hukuk firması temsilcileri ise müvekkilleri Zhu Su ve Kyle Davies’in nerede olduklarını bilmediklerini ifade ettiler. Singapur’da satışa çıkartılan gayrimenkuller nedeniyle iki ismin burada olabileceği iddia edilse de güçlü bir kanı, kurucuların Singapur’dan ayrılarak sırra kadem bastıkları yönünde.

  Yaşanan Kripto Kışı ile Baş Edemediler!

  İflas süreci ile ilgili 3AC’den son paylaşım Zhu Su’dan geldi. 15 Haziran 2022 tarihinde kurucu iflas hakkında bir tweet paylaştı ve devamında çocukluk arkadaşı ve 3AC kurucu ortağı Kyle Davies ile birlikte ortadan kayboldu. Şirketin kripto çöküşü ile baş edemediği ve iflas ettiği söylenirken, tasfiye kararına itiraz sürecini yöneten hukuk firması da yaptığı, “3AC kripto para piyasalarındaki aşırı dalgalanmaların ardından çöktü” açıklaması ile genel kanıyı onayladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle