BTC’de satış için doğru zaman mı? McGlone yanıtladı

  Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone, Bitcoin’i (BTC) ve genel anlamda kripto para piyasasını değerlendirdi. McGlone, piyasada birçok kişi tarafından bilinen bir grafiği yorumladı ve BTC için satış yapıp yapmama konusuna odaklandı.

  Kripto para piyasaları 2021 yılının yaklaşık ilk dört ayında neredeyse sürekli olarak yükseldi. Ancak Mayıs ayı ortalarında gelen derin düşüşler sonrası, piyasalar tersine döndü ve Haziran ayı da geride kalmış olmasına rağmen piyasa eski haline dönemedi. Ancak piyasalarda zaman zaman görülen dalgalı hareketler, karışık sinyalleri de ortaya çıkarabiliyor. Piyasada karışık sinyaller görülmeye devam ederken Bloomberg Intelligence analistleri de piyasayı yorumladı.

  Analistler, geçmişte 50 haftalık hareketli ortalamanın altına erken sarkmalarda yapılan Bitcoin (BTC) satışlarının, piyasalara ayılar hakimken bile para kaybetmeye neden olan bir strateji olduğunu ifade ediyor. Popüler analist Mike McGlone, Twitter üzerinden bu konuyla ilgili yorumlarını paylaştı.

  McGlone, Bitcoin’in Mayıs 2020’de bu engeli aştığını, o tarihten bu yana söz konusu hareketli ortalamanın ilk testini işaret ettiğini ifade etti. Durumu grafikle anlatan analistin grafiğine bakıldığında, düşüş trendinin önceki durumlarda kırıldığı görülüyor.

  Mike McGlone’un Açıklamaları

  Mike McGlone, grafikle desteklediği analizlerinin ardından yorumlarını da dile getirdi. Konuya ilişkin olarak McGlone’un ifadeleri şöyle:

  “Bir Bitcoin boğa piyasasının hediyesi mi, sonu mu? Geçmişte 50 haftalık hareketli ortalamanın altındaki ilk düşüşlerde Bitcoin satmak, ayı piyasalarında dahi para kaybetmek için iyi bir yöntem olduğunu kanıtladı. Grafik, Bitcoin’in Mayıs 2020’de bu direnci kırmasından bu yana bu ortalamanın ilk testini işaret ediyor.”

  Bitcoin, 30 bin dolar seviyesini 2021 başında direnç bölgesi haline getirmişti. Mayıs ayındaki düşüşe kadar bu seviye BTC için güçlü bir destek noktasıydı. Ancak son düşüşlerden sonra bu seviye BTC için yeniden kritik bir mücadele noktasına dönüştü. Analistler, bu kritik seviyedeki mücadelenin kazanılamaması durumunda, daha fazla düşüşün gelebileceğini ifade ediyor.

  McGlone’un Bazı Başarılı Tahminleri

  Usta analist Mike McGlone, 2020’nin başlarındayken Bitcoin’in 10 bin dolara ulaşacağı konusunda doğru tahminde bulunmuştu. Öte yandan usta analist, BTC 9 bin dolar seviyesindeyken 12 bin dolarlık fiyat tahmininde de başarılı olmuştu. Ayrıca Ocak 2021’de McGlone, Bitcoin’in 50 bin dolar üstünü göreceğini de başarılı bir şekilde tahmin etmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle