Kripto Para

Bitcoin Lightning Network büyümeye devam ediyor

  Son dönemde Bitcoin fiyatında yaşanan yükseliş hareketi, Bitcoin Lightning Network ağına da yaradı. BTC yüksek işlem yükünü kaldırmaya yardımcı olan Bitcoin Lightning Network büyümeye devam ediyor…

  Kripto para dünyasının lider para birimi Bitcoin, son dönemde yükseliş trendini sürdürdü. Hem Bitcoin fiyatında hem de diğer kripto para birimlerinin fiyatındaki artış öne çıkarken, ağ geliştirme tarafında da önemli ilerlemeler kaydedildiği öğrenildi. Bitcoin fiyatı gündemde kalırken geri plana atılan Bitcoin Lightning Network ağındaki node sayısının yaklaşık 9 bine ulaştığı belirtildi.

  Bitcoin Lightning Network node sayısının 9 bine ulaşması ile Bitcoin Core node sayısı ile neredeyse aynı seviyeye gelindiği öğrenildi. Kripto para dünyasında genellikle Bitcoin fiyatındaki yükseliş hareketleri konuşulurken, geliştiriciler sessiz sedasız çalışmaya devam ediyor. Bitcoin işlemlerindeki yüksek işlem yükünü kaldırma konusunda destek sunan Bitcoin Lightning Network, geliştiricilerin çalışmalarıyla hızlı bir şekilde büyümeyi sürdürüyor.

  Bitcoin Lightning Network Gelişiyor

  Bitcoin fiyatında son dönemde görülen yükseliş hareketleri, tüm kripto para dünyasının ana gündem maddesi olmaya başladı. Peş peşe fiyat rekorları kıran BTC grafiği yükselirken kripto para yatırımcıları da fiyatı konuşmaya devam etti. Bu konular öne çıkarken Bitcoin ağında geliştirme tarafından da ilerleme devam etti

  BTC fiyatının gündeminde gölgede kalan Bitcoin Lightning Network ağında node sayısı hızla yükselmeye devam ediyor. Güncel node sayısının 9 bin seviyesine çıkması ile Bitcoin Core node sayısındaki seviye neredeyse yakalandı. Öte yandan Lightning Network kanallarının sayısı da 40 bine dayanırken ağın kapasitesi ise yaklaşık bin 100 BTC oldu.

  Bitcoin Lightning Network Kullanımı Artıyor

  Kripto para sektörünün gelişmesinde büyük katkısı bulunan Bitcoin Lightning Network, kullanıcılara sunduğu avantajlar ile de dikkat çekiyor. Bitcoin Lightning Network kullanımı Bitcoin’de işlemlerin çok kısa sürelerde ve oldukça düşük işlem ücretleriyle tamamlanmasını sağlıyor. Bir süre önce popüler gelen kripto para borsalarından OKEx, Lightning Network’ü sistemlerine entegre ettiğini duyurmuştu. Bir başka büyük borsa Kraken da bu yıl içinde Lightning Network desteği sunmaya başlayacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle