Ünlü milyarder: Yakında 2.5 milyar dolarlık BTC alacaklar

  Bitcoin (BTC) destekçisi Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, kripto para biriminin geleceği hakkına konuştu. Milyarder yatırımcı, BTC’nin önümüzdeki dönemde tüm zamanların en yüksek seviyesini rahatlıkla aşarak rekor kıracağını söyledi.

  Bloomberg’e röportaj veren Mike Novogratz’ın açıklamaları, kripto para topluluğunda heyecanlan karşılandı. Ünlü milyarder, BTC’nin önümüzdeki dönemde rahatlıkla rekora koşacağını iddia etti. Novogratz bu görüşünün arkasındaki sebepleri de sıraladı.

  Dijital varlıklara yatırım yapan Galaxy Digital şirketinin kurucusu Mike Novogratz, spot BTC ETF’lerine dikkat çekti. Novogratz, spot BTC ETF’leri sayesinde “boomer” olarak bilinen yaşlı neslin BTC’ye erişmekte hiç zorlanmadıklarını söyledi. Galaxy Digital’in Invesco ile ortak olarak bir spot BTC ETF’i piyasaya sürdüğü biliniyor.

  Boomer Yatırımcılar BTC’de Güven Buldu

  BTC destekçisi Novogratz, yaşlı neslin uzun zamandır bu varlığa yatırım yapmak için devlet güvencesi beklediğini hatırlattı. Novogratz bu konuda “İnsanlar çok kolay bir şekilde Bitcoin’e erişim sağlama hakkını elde ettiler. 85 trilyon dolarlık varlığı bulunan yaşlı neslin bir bölümü artık Bitcoin’e daha rahat şekilde gelecek. Onlar uzun zamandır güvenli bir alan bekliyorlardı” değerlendirmesinde bulundu.

  BTC tarihinde ilk kez yaşanan bu durumla birlikte artık boomer kuşağın da BTC’ye yatırım yapması, BTC fiyatında yeni rekorları beraberinde getirebilir. Tecrübeli yatırımcı, BTC’nin kısa vadede 55 bin dolara kadar düşebileceğini fakat sert bir düşüş beklemediğini ifade etti. Düzeltmeler her zaman olur diyen ünlü milyarder “Yine de büyük düşüş beklemiyorum. Öyle bir dönemde değiliz. Dediğim gibi 85 trilyon dolarlık servet tutan yaşlı neslin sadece yüzde 1 ilâ 3’ünü Bitcoin’e koyması çok büyük bir yükseliş getirebilir.” dedi.

  BTC’de Kısa Süre İçinde Rekor Kırılacak

  Novogratz’a göre boomer kuşağın sadece yüzde 1-3 oranında BTC satın alması durumunda BTC fiyatı kolaylıkla rekor kıracak. Galaxy Digital CEO’su “Bu oran 2.5 trilyon dolara yakın bir para eder. Ben rekorun da kısa süre içerisinde kırılacağını düşünüyorum” diyerek piyasa tahmininde bulundu. Pek çok analist BTC fiyatının nisan ayındaki halving (blok ödülü yarılanması) öncesinde yeni rekor kıracağını düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle