Kripto Para

Merkeziyetsiz borsa ETH topluyor! Yükseliş gelecek mi?

  Kripto para piyasasında belirsizlik yaşanırken, yatırımcılar en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) gelişmelerine odaklandı. Merkeziyetsiz borsalardan biri olan 1inch, ETH alımları yapmasıyla dikkat çekti.

  Merkeziyetsiz finansta öne çıkan borsalardan 1inch’ten gelen hamleler kripto para topluluğunun dikkatinden kaçmadı. Kullanıcılarına en uygun fiyatla kripto para sunan şirket, yüklü miktarda ETH toplamaya başladı. 1inch borsasına ait bir cüzdan, gece saatlerinde ETH alımları yapmasıyla dikkat çekti.

  ETH alımlarını hızlandıran şirket, geçtiğimiz dönemde ETH satış haberleriyle gündemden düşmüyordu. Zincir üstü veri izleme platformu Lookonchain raporunda 1inch yatırım fonunun hamleleri öne çıktı. Gece saatlerinde 10 milyon dolar değerinde 6 bin 88 adet ETH alan cüzdan yatırımcıları heyecanlandırdı. Şirket bu varlıklar için ETH başına ortalama 1655 dolardan ödeme yapmış oldu.

  Yüklü Alımlar ETH Yatırımcılarını Heyecanlandırdı

  1inch Yatırım Fonu’na ait olduğu bilinen kripto para cüzdanları, geçtiğimiz dönemde yüklü miktarda ETH satışı yapmasıyla dikkat çekmişti. Bu işlem fonun sattığı varlıkları yeniden almaya başladığı şeklinde yorumlandı. Ethereum topluluğunu heyecanlandıran bu hamleler, fiyatta bir yükseliş beklentisi oluşturdu.

  Merkeziyetsiz kripto para alım satım platformu 1inch son dönemdeki hamleleriyle dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Popüler DEX’e ait olan bu cüzdan 13 Ocak, 9 Şubat ve 14 Mart günlerinde de ETH alımları yapmıştı. Bu alımlarla toplamda 26.8 milyon dolar değerinde 17 bin ETH toplayan şirket ortalama 1569 dolar fiyattan birikim yapmıştı.

  ETH Yükselişe Geçtiğinde Satıyor

  Bu ETH’ler 1906 dolar ortalamayla satılmış ve fon birkaç ayda 3.7 milyon dolar kâr elde etmişti. Yatırımcılar, ETH alım satımı yapan şirketlerin bu hamlelerini yakından takip ediyor. Şirketin ETH toplaması bazı yatırımcılarda yükseliş beklentilerini arttırdı.

  Bu alımlara rağmen platformun yerel kripto para birimi 1inch token fiyatında bir değişim yaşanmaması dikkat çekti. 1inch token, haberin yazıldığı anda 0.24 dolar seviyesinden fiyatlanıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle