BTC balinalarının amacı ne? Willy Woo açıkladı

  Kripto para uzmanı ve zincir üstü veri analisti Willy Woo, son paylaşımında Bitcoin (BTC) balinalarının hareketini yorumladı. Woo, dolaşımdaki BTC arzının eskisine göre daha farklı dağılım gösterdiğini ve balinaların artık eskisinden daha azını tuttuğunu ifade etti.

  Kripto para piyasaları genel anlamda lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyat hareketliliklerine paralel şekilde hareket ediyor. BTC’nin piyasa değeri ve işlem hacmi düşünüldüğünde, oluşturduğu piyasa hakimiyeti ile bunu neredeyse tek başına başardığı görülebiliyor. Bu nedenle piyasaların genel tabloda geleceği hakkında fikir  sahibi olmak için yatırımcılar genellikle BTC fiyat hareketliliklerini takip ediyor. BTC fiyatının geleceği konusundaki ipuçlarını ise çoğu zaman BTC balinalarının pozisyonları veriyor.

  Zincir üstü veri analisti ve kripto para uzmanı Willy Woo, daha önce de birçok kez balinalarla ilgili tahmin ve yorumlarını dile getirerek dikkatleri çekmişti. Bir kez daha BTC balinalarının hareketlerini yorumlayan Woo, balinaların artık eskisinden daha az BTC tutmaya başladıklarını dile getirdi. Eski dönemlere kıyasla BTC arzının dolaşımının da artık farklı olduğunu ifade eden Woo, BTC varlıkları arzın %25’ine düştüğünü ifade etti. Farklı birçok kaynaktan topladığı veriler sonrası konuya ilişkin grafik paylaşan ünlü analist, bu dağılımı da göstermiş oldu.

  Balinaların Elinde Tuttuğu BTC Arzı %25 Oranında

  Willy Woo’nun paylaştığı BTC arz dolaşımı grafiğine bakıldığında, balinaların payının azaldığı görülüyor. Zira daha önce bu alanda %50 seviyelerine kadar yükselen oran, Woo’nun paylaştığı grafikte %25 seviyelerine kadar gerilemiş durumda. Güney Kore merkezli zincir üstü veri toplayıcısı CrytoQuant, yaklaşık 2 ay önce paylaştığı verilerde balinaların BTC arzının yaklaşık %48’ini tuttuğunu bildirmişti. CryptoQuant ve Woo’nun dikkat çektiği balinalar, cüzdanında en az 1.000 adet BTC bulunduran balinaları kapsıyor.

  “Potansiyel Olarak BTC’ye Çok Daha Fazla Sermaye Girebilir”

  Cüzdanında 10 ile 1.000 arası BTC bulunduran hesapları “orta sınıf” olarak isimlendiren Woo, bu hesapların BTC arzının %37’sini elinde tuttuğunu ifade etti. Öte yandan kripto para borsaları, ETF’ler ve kurumsal şirketler BTC arzının %18’ini elinde bulunduruyor. Woo, orta hesapların yatırım artırma stratejisi izlediğini öne sürüyor. Bu nedenle Willy Woo, potansiyel olarak BTC’ye çok daha fazla sermaye girebileceğini ifade ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle