ETH'nin rakipleri neden yerinde sayıyor? ADA ve DOT Coin durumu

  Kripto para piyasasında son haftalarda Ethereum (ETH) fırtınaları esiyor. Son günlere bakıldığında ise bu yükselişlere Binance Coin’in (BNB) de dahil olduğu görülüyor. Ancak Ethereum’un rakipleri arasında gösterilen Cardano (ADA) ve Polkadot’un (DOT) aynı süreçlerde yerinde saydıkları görülüyor.

  Kripto para piyasasında Nisan ayının son haftalarından bu yana lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), sahneyi büyük oranda Ethereum’a (ETH) bırakmış durumda. Normal şartlarda, piyasalar genel yapısı itibariyle Bitcoin’in fiyat hareketliliklerini takip eder. Ancak Bitcoin sert düşüşlerin ardından toparlanmalar gösterse de genel çerçevede yatay seyrini korumaya devam ediyor. Bu da birçok altcoin için yükseliş fırsatı oluşturuyor. Son haftalarda bu fırsatı en iyi değerlendirenin ise Ethereum olduğu görülüyor.

  ETH ve BNB Yükselişte, ADA ve DOT Yerinde Sayıyor

  Ethereum son dönemlerde rekor üzerine rekor kırdı ve 3 bin 500 dolara kadar yükselerek hedefini beklenmedik seviyelere dikti. Ethereum’daki yukarı yönlü hareketliliklerin diğer birçok altcoini de hareketlendirdiği gözlerden kaçmıyor. Bu noktada, Ethereum’un piyasa değeri bakımından en büyük rakibi olan Binance Coin’in (BNB) de Ethereum’u takip etmeye başladığı görülüyor. Ancak top 10 kripto para arasında, Ethereum’un rakipleri arasında gösterilen Cardano (ADA) ve Polkadot’un (DOT), ETH ve BNB yükselişleri karşısında yerinde saydıkları görülüyor.

  Polkadot Ağında Parachainler İçin Net Tarih Hala Belli Değil

  Analistler, ADA ve DOT için ortadaki problemlerin benzer şeyler olduklarını ifade ediyor. İlk olarak DOT ağına bakıldığında, ağın en büyük özelliği olan parachainlerin hala net bir tarihe kavuşmadığı görülüyor. Bu da haliyle ağdaki belirsizliği artırıyor. Parachain özelliği 2020 yılında piyasaya sürülen ana ağdan sonra en büyük gelişme olacak. Özellik şu anda Rococo test ağında test ediliyor. Bu test tamamlandığında DOT’un gerçek test ağı olan Kusama’da kullanıma açılacak.

  Cardano Ağında Alonzo Hard Forku Bekleniyor

  Benzer şekilde Cardano ağında da Alonzo hard forkunun beklendiği görülüyor. ADA, Alonzo hard forku olmadan ağda akıllı kontrat kullanımına erişemiyor. Alonzo için ADA, Ağustos ayını işaret ediyor. Mary hard forkuna rağmen ADA merkezsiz projeler için ciddi bir yol alamadı. Bu sebeple Alonzo güncellemesine kadar endişelerin devam edeceği düşünülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle