BTC analistinden korkutan fiyat tahmini

  Kripto para piyasasında belirsizlikler sürerken Bitcoin (BTC) fiyatının hareketleri yakından takip ediliyor. BTC fiyatında 14 bin ila 15 bin dolar seviyelerine işaret eden ünlü analistin açıklamaları yatırımcılarda endişeye yol açtı…

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği tecrübeli analistlerden MagicPoopCannon, son BTC fiyat tahmini ile tüm dikkatleri üzerine çekti. En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki değişimleri inceleyen analist, “BTC fiyatı 14 bin ila 15 bin dolar arasında dibe vurabilir.” şeklinde konuştu.

  Anonim analistin bu görüşleri, bazı alternatif senaryolar ile gündeme geldi. Düşüş yanlı görüşünü savunan popüler kripto para analisti MagicPoopCannon, BTC’nin kısa vadede destek bulabileceği alanlarda olabileceğini söyledi. Uzman isim Bitcoin’in 50 haftalık hareketli ortalamasının potansiyel bir dip oluşturduğuna dikkat çekmesi yatırımcıları korkuttu.

  BTC Fiyatında 14 Bin Dolar Tahmini

  Bitcoin haftalık grafiğine bakarak 50 haftalık hareketli ortalama değerinin de bir zemin olabileceğini söyleyen analistin bu görüşü dikkat çekti. Deneyimli analist, en büyük kripto paranın uzun süredir 50 haftalık ortalama değerin üzerinde kalması sebebiyle potansiyel bir dip noktasını belirledi. 

  Ancak analist bu ılımlı senaryosunun yanı sıra BTC yatırımcıları için korkutucu bir tahminde daha bulundu. Lider kripto para biriminin 14 bin ila 15 bin dolar aralığına kadar gerileyebileceğini belirten MagicPoopCannon, yatırımcılara tavsiyelerde bulundu. Ünlü analist bu seviyelerde kademeli olarak BTC biriktirmenin faydalı olabileceğini kaydetti. 

  “Haftalık Kapanışı 31 Bin Dolar Üzerinde Yapmalı”

  Teknik analiz açısından günlük BTC/USDT grafiğini inceleyen analist, 50 haftalık hareketli ortalamanın konumuna dikkat çekti. MACD ve sinyal hattı henüz Bitcoin için yükseliş senaryosu ön görmeyen MagicPoopCannon, haftalık kapanışta 31 bin dolar seviyesinin izlenmesi gerektiğini söyledi:

  “Bitcoin fiyatında 30 bin ila 40 bin dolar fiyat aralığı, en sağdaki hacim profilinin büyüklüğüne bağlı olarak önemli bir bölge olarak kalıyor. Bitcoin ticaret hacmi, MACD’nin histogramlarının düşüşü teyit etmesi sonrası son iki gündür yeşilde. Günlük MFI ve RSI, sırasıyla 30 ve 40 değerlerinde. Yani hafifçe aşırı satım bölgesinde.”

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle