Dev Bitcoin borsalarından Elon Musk’a karşı hamle!

  Kripto para dünyasının popüler borsalarından FTX ve BitMEX, temiz enerji kullanımı için harekete geçti. Bitcoin’in enerji tüketim miktarını eleştiren Tesla CEO’su Elon Musk’a karşı hamleye geçen dev borsaları, temiz enerji odaklı madencilik başlattı…

  Kripto para piyasasında son dönemde yaşanan değer kayıplarının bir nedeni de Tesla CEO’su Elon Musk’ın yapmış olduğu açıklamalar oldu. Ünlü milyarder Bitcoin’in enerji tüketim seviyesini doğa için zararlı bulması sebebiyle Tesla’nın BTC ile ödeme kabul etmeyeceğini açıklamıştı. 

  Kripto para sektörü özellikle ElonMusk’ın bu açıklama ve kararından sonra yeni bir tartışma gündeme getirdi. Kısa bir süre sonra da kripto para piyasasında sert düşüş hareketleri gözlemlendi. Bu açıklamalar Bitcoin fiyatının 50 bin dolar bandından hızla 40 bin dolar bandına kadar gerilemesine yol açmıştı.

  Popüler Borsalardan Elon Musk’a Tepki

  Bir dönem Bitcoin destekçisi olarak bilinen Elon Musk’ın bu açıklamalarının ardından kripto para piyasasının genelinde temiz enerji odaklı madencilik işleri popülerlik kazandı. Kripto para yatırımcılarının kullandığı dev borsalardan FTX ve BitMEX de bu konuda harekete geçen sektör temsilcilerinden oldu. 

  TX ve BitMEX kripto para borsaları, karbon emisyonunu sıfırlama konusunda önemli girişimlere başlarken, bu alandaki kuruluşlara da ciddi bağışlar yaptı. Popüler FTX kripto para borsasının CEO’su Sam Bankman-Fried, son paylaşımında dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için bu yola adım attıklarını ifade etti. 

  Kripto Para Sektöründe Temiz Enerji Kullanımı

  Sam Bankman-Fried açıklamasında ayrıca, FTX kripto para borsasının sıfır karbon tüketimi hedefleri doğrultusunda 1 milyon dolarlık bağış yaptığını belirtti. Açıklamada, Bitcoin’in enerji kullanımı konusunda lider olmamasına rağmen yine de doğaya verdiği zararın ciddi anlamda azaltılabileceği konusu üzerinde duruldu. Hem FTX hem de BitMEX borsaları, sektörde dünyanın karbon emisyonunu azaltma konusunda lider firmalarına ciddi miktarda bağışlar yaptı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle